דף הבית / כללי / עשרת הדברות לחיים טובים

עשרת הדברות לחיים טובים

בעולם של קפה זריז בבוקר, גלי מחאה מכל עבר, ימים רצופים באי סדר, במגבלות זמן ומרחב. אנו מוצאים את עצמנו לרוב משלמים מחיר נפשי כבד. כעסים מתחים מתלווים לאי נחת וחוסר שקט פנימי וראוי שניקח מעט זמן למנוחה ולהתרגעות , נעצור לרגע ונתבונן היטב סביבנו ולתוכנו כדי שנוכל להתחבר למהות הפנימית שלנו. במאמר הבא אתן לכם עשר עצות המובאות מדברי חכמים לחיים שלווים ומספקים יותר.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


*כל יום עלול להיות יומנו האחרון עלי אדמות ולכן כל יום הוא יום הולדת. חשבו מה הייתם רוצים לעשות ביומכם האחרון וכיצד הייתם נוהגים עם הזולת. החל מבני הבית וכלה באדם אשר אתם פוגשים בדרך. לתת לזה לחלחל ולהשפיע על ההתנהגות וההתייחסות שלנו במהלך היום. זה עשוי לשנות דפוסי חשיבה ולהעמיק את הקשר שלנו עם הזולת.

*להביט בכל בוקר מעלה לשמיים ולראות את המרחב האינסופי של הרקיע ולהרגיש בר מזל שניתנה לך הזכות להיות חלק מהבריאה. חכמי הקבלה אף לימדו כי זוהי סגולה נפלאה למי שחש שמזלו מעוכב או חסום.

*כשמדברים עם מישהו לא לפחד ליצור קשר עין. לחייך אליו או אליה ולדבר בטון מלטף ונעים. זה משנה מהותית את אופי השיחה. בל נשכח כי ככל שהקדמה והטכנולוגיה משתלטת על כל חלקת חיים כך גדל לו הצורך במגע אנושי חם. לכן אל תזנחו את הדיבור הרגשי והאמיתי. היו אותנטיים והביעו את רגשותיכם באופן ברור ולצד זה הקשיבו לאחרים והיו פתוחים לקבל דעות אחרים.

*לשים לב לנשימה. לעצום עיניים למלא ריאותינו בקלות ולנשוף אויר באיטיות. להודות על מתנת החיים שבגופנו ככתוב "כל הנשמה תהלל יה'". זה בוודאי עשוי להפיג מתחים ולאזן את המחשבות.

*זכרו כי הרדיפה התמידית אחר מותרות מרחיקה אותנו מעצמנו ומעצם טבענו. אם נחשוב עמוק ניווכח לראות כי הן לא ממש מועילות לנו . קסם החיים נמצא בדברים הפשוטים והאמיתיים באמת. כמו לגעת באדמה, לעצום עיניים ולהקשיב לצליליו הנפלאים של הטבע מבעד להמולת היום. דווקא הדברים הפשוטים יכולים למלא אותנו אף הרבה יותר מהחיפוש אחר המותרות שגורם לעצב ולחוסר סיפוק קבוע. כי אחרי כל תאווה מסופקת נולדת לה תאווה חדשה התובעת מילוי. מעין מעגל קסמים שלא ניתן להשביעו וכך חוזר חלילה. דעו כי הדברים היפים והאמיתיים בחיים באים לו לאדם במתנה מבוראו- אהבה,ילדים,בריאות וחיים ואין להם תחליף או מחיר כלשהו. פרופורציות זה כל העניין…

*דברו עם הקב"ה לפחות פעם אחת ביום.אין צורך בתפילה מהספר או מהסידור. פנו אליו בשפתכם הפשוטה כאילו דיברתם עם אבא . ספרו על תחושותיכם,על הפחד,השמחה,הלבטים והצער. לדבר מכל הלב מבלי להסתיר דבר. תופתעו לגלות שכך  יתבהרו סודות הנשמה החבויים בנו עוד משחר ילדותינו אשר חיכו לעיתוי הנכון לפרוץ ולהתגלות. קרן האור הרוחנית תזרח על מכלול הבעיות המטרידות את מנוחתנו ותחשוף את המקורות לדפוסי חשיבה והתנהגות  המקבעים ומעכבים את ההתפתחות האישית. בצעדים מדודים ניסחף לתוך רגעים צלולים של מסע אינטימי לתוככי הנפש.

*לקחת יום אחד בשבוע פסק זמן ממרוץ החיים ולפנות אותו מעיסוקים ומתוכניות. להקדיש אותו לאהבה, לעונג,לפשטות למנוחה ולהעצמת קשרי משפחה. ביהדות זהו יום השבת. תזכורת שאפשר וצריך לחיות אחרת, בקדושה ,באינטימיות וברגיעה.

*אהוב את גופך על כל חלקיו. הוא שלך בלבד! זכרו שכל אחד מאברי הגוף נחוץ, אהוב ויקר. כולם יחד משרתים אותנו ללא הפוגה וחלה עלינו החובה להתייחס אליהם בכבוד ובאהבה רק אז יחזירו לנו אהבה. שימרו על בריאותכם הנפשית והגופנית.

*בכל יום לעשות מעשה אחד לפחות המיטיב עם הזולת .כל זאת מבלי לבקש או לצפות לתמורה ,זוהי המצווה הגדולה של "ואהבת לרעך כמוך"- נהג בזולתך כשם שהיית נוהג עם עצמך. ללמדך כי קיימת זיקה ברורה שבין אהבת האדם לאהבת ה' שכן כל אדם הוא חלק אלוה ממעל ומהווה את נזר הבריאה ולכן זוהי מצווה מודגשת ועיקרית בחיים היהודיים. היהדות כדת מחנכת מלמדת שכל אחד מאיתנו יחיד ומיוחד ויכול לתת מתנה לעולם. זכרו שאהבה היא מצרך חיוני בחייו של כל אדם כבר מגיל ינקות, ולימדונו כבר שנתינה היא קבלה! רק כך מתרחשת אהבה.

*כעס ועצבות הן מידות רעות ויש להתרחק מהן. בקבלה נאמר שמידות אלו משפיעות על הפרנסה והשפע ואף גורמות למסך של "עשן" בעיניים המסתיר לנו את הדרך בה עלינו לצעוד בשמחה. גם כאשר הקשיים גוברים והמתח עולה. הפנימו את העובדה שכל דבר שקורה בחיינו ובסביבתנו הוא לטובה. חייכו גם כשקשה! חישבו גבוה ותראו שהכול יתבהר לטובה. ככתוב : " כל החסרונות שיש לאדם הם מצד האדם עצמו, כי אור הבורא משפיע עליו תמיד אך האדם במעשיו הרעים עושה צל לעצמו כך שאין משפיע עליו אורו יתברך"

 

 

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

אלו הוטרינרים המומלצים שלנו בראשון לציון לשנת 2021. צילום אילוסטרציה pixabay

זקוקים לוטרינר? אלו הוטרינרים המומלצים שלנו בראשון לציון לשנת 2021