דף הבית / כללי / נכנסה לתוקף מדיניות אכיפה חדשה לחוק רישוי עסקים

נכנסה לתוקף מדיניות אכיפה חדשה לחוק רישוי עסקים

מידע ראשוני על היתכנות פתיחת עסק. פרק זמן ללא אכיפה להשלמת הליך הרישוי והעברת סמכויות האכיפה לחברה לבטחון וסדר ציבורי

רונן דמארי

מדיניות אכיפה חדשה לחוק רישוי עסקים נכנסה לתוקף. בחודשים האחרונים שקדה העירייה על מדיניות אכיפה חדשה לחוק רישוי עסקים, שנועדה להעניק לבעלי העסקים שקיפות מלאה בנוגע להליכים השונים. בעירייה אומרים כי בכוונתם למצוא את האיזון בין שמירה על אינטרסים עליהם בא להגן חוק רישוי עסקים, כמו בריאות הציבור, שלום הציבור ובטיחותו, ובין מתן אפשרות אמיתית לבעלי עסקים לפעול להוצאת רישיון עסק.
במסגרת מדיניות השקיפות שמקדמת העירייה, מעתה יוכלו בעלי עסקים לברר אודות הנכס עוד בטרם פתיחת העסק. בעל עסק יוכל לפנות לאגף רישוי עסקים ולקבל מידע ראשוני במענה מהיר על היתכנות פתיחת עסק במקרקעין בהיבט חוקי התכנון והבניה וכן האם ניתן להפעיל עסק במקום מסוים על פי תב"ע או על פי היתר בנייה.  כמו כן ניתן לקבל מידע בדבר צווים שיפוטיים החלים על הנכס ויתכן שמונעים אפשרות קיום עסק בנכס. כך יוכלו בעלי העסקים להימנע מהשקעה כספית גדולה במקום בו אין אפשרות חוקית להפעיל עסק.
מרגע שבעל עסק פותח עסק חדש הטעון רישוי, הוא מחויב להגיש בקשה לרישיון עסק. אולם מרגע זה, יעמוד לרשות בעל העסק פרק זמן של שישה חודשים להשלמת הליך הרישוי, בלי שיינקטו נגדו הליכי אכיפה בגין ניהול עסק ללא רישיון. שלב זה ייקרא "הליך רישוי תקין".
במידה ובפרק זמן זה לא עמד בעל העסק בדרישות נותני האישור הקבועים בחוק (כמו משטרה, משרד הבריאות, כיבוי אש, הנדסה וכו'), ויתקבל באגף רישוי עסקים סירוב מאחד מנותני האישור האמורים, יינקטו נגד בעל העסק הליכי אכיפה בגין ניהול עסק ללא רישיון והוא אינו עוד תחת הגדרת "הליך רישוי תקין". הידברות עם מי מנותני האישור אינה מונעת הליכי אכיפה. כמו כן הפסקת פעילות העסק או העברתו לגורם אחר, לא מונעות פעולות אכיפה או הפסקת הליך משפטי. במסגרת גיבוש מדיניות האכיפה, הוחלט כי את הליכי האכיפה יעברו לסמכות החברה לבטחון וסדר ציבורי.
מחזיק תיק רישוי עסקים, חבר המועצה משה לבהר, מוסיף: "המדיניות החדשה נועדה מצד אחד לאפשר לבעלי העסקים לפתוח עסק בלי הפתעות מיותרות והשקעות שיכולות לרדת לטמיון ומצד שני, מוטלת עלינו אחריות לדאוג לכך שהעסקים השונים יפעלו במסגרת החוק על מנת להגן על הציבור הרחב".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

יוגב וייס

מכונית מאוירת