דף הבית / כללי / נגישות מכריעה

נגישות מכריעה

אחרי עוד בגידה של בעלה, החליטה נועה לשים סוף לקשר הארוך שלהם. הבעיה היחידה הייתה שהיא לא ידעה כלום על עסקיו

יחסית, זה מעקב די קל כי לא ממש היה חשוב לראות מה הוא בדיוק עושה או לא עושה, או מי הוא בדיוק נפגש. זה לא היה עוד מקרה של חשיפת שקר גדול או סוד מביך. זה היה היום השני שאני הולך בעקבותיו, ובעיקר רדפתי אחריו כדי להבטיח את מה שהוא לא יעשה. שהוא לא יחזור הביתה באופן פתאומי ולפני הזמן. הצלחת המקרה שלנו תלוי רק בזה.

אין לי מושג איך הדברים מתדרדרים בדיוק למצב הזה, אבל אחרי שראיתי את זה כל כך הרבה פעמים, אני פשוט מבין שלפעמים זאת מציאות שנוצרת. זוגות שמתחילים את דרכם בצורה שיווניות, ועם השנים אחד מהם לוקח פיקוד, מחליט מה נכון ומה לא נכון להם, קובע את הדברים בשטח והכי גרוע, מתחיל באופן מוצהר לא לשתף את בן הזוג השני בהחלטות הכלכליות שלהם. בדיוק על זה אפשר להגיד שדברים לא סתם קורים, אלא מאפשרים לזה לקרות.

 

חקירה כספית

בזמן שנועה התמודדה בטיפול מסור לילדיה הקטנים, שהגיעו לעולם ברצף של אחת לשנתיים לערך, אלדד התמסר להביא מספיק פרנסה להחזיק את הבית הזה. שנים מורכבות עברו עליהם, ובאופן טבעי כל אחד מהם לקח אחריות על התחום שהוא התמסר אליו. רק ממרחק של הרבה מאד שנים מאותה נקודה אפשר היה לראות לא רק את התועלת, אלא גם את התחלואות שזה הוליד. לנועה היה נוח לא להתעסק בכסף ולהישען טוטאלית על אלדד, והוא מצדו העסיק את עצמו מחוץ לבית כך, שהוא לא באמת היה חייב להתמודד עם צרכיהם של הילדים, ובין היתר, צרכיה של נועה.

כשסוף סוף הילדים בגרו, נועה החלה לחשוב מחדש על החיים הזוגיים שלהם. לצערה, היא זיהתה מהר מאד את הרמזים שהוא השאיר אחריו, ובמספר צעדים פשוטים, וללא עזרה של חוקר פרטי, היא חשפה את הרומן שאלדד היה מצוי בו. זה גרם לפיצוץ גדול, שהוביל להחלטה בוגרת לשקם, אלא שאחרי שנתיים זה חזר על עצמו שוב. שוב אותו תרחיש וניסיונות שיקום, ושוב מצאה רמזים לנוכחותה של מאהבת אחרת. נועה החליטה שהיא שמה הפעם קץ לחיי הנישואין הללו.

כשהיא פנתה אלי לא עניינו אותה הבגידות שלו. היא רק הבינה שהיא לא יודעת דבר על חייו הכלכליים של בעלה. הוא מידר אותה בצורה כזאת, שחוץ מראשי פרקים כללים, אין לה מושג מה הם צברו יחד ומה לא. היא שמעה הרבה חצאי דברים ושמות מסוימים שקשורים לחוזים, מניות, השקעות וכיוצא בזה, אבל שום דבר מזה אינה יודעת בוודאות או באיזה היקף. "אני צריכה חקירה כספית" זו הייתה דרישתה ממני.

 

 "בתחבולות תעשה לך"

לא זרים לי חקירות כספיות או כלכליות, ובטח לא בין בני זוג שעתידים להתגרש. לצער לקוחותיי, יש דברים שקל לחשוף אותם, ויש דברים שלא. "אם יש משהו שבאמת יעזור, זה שתלמדי לחטט לו קצת במחשב" הסברתי לה. נועה ענתה שזה לא אפשרי. המחשב שלו תמיד אתו בעבודה, ובסופי שבוע הוא במילא בבית, ואם הוא כבר יוצא אז זה תמיד יהיה אתה. היא בחיים לא נמצאת לבד עם המחשב. לא קיימת הזדמנות כזאת. "מה עם אמצע הלילה?" ניסיתי. נועה לא הייתה מוכנה לנסות. שנתו של אלדד קלה מדי וזה מסוכן מדי להערכתה.

מעמד לא פשוט יש לכאלו שמחליטים להתגרש. הם אף פעם לא יודעים אם הצד השני יבוא לקראתם ויעשה הסכם הוגן ומכבד או שינהלו מלחמת עולם. נועה חששה ובצדק ממלחמה, וזאת הסיבה שכ"כ היה חשוב לה לגלות את הדברים רגע לפני שהיא עושה את הצעד. "אם גם כך את יודעת שצפויה לך מלחמה, אפשר לפעול לפי הרעיון של ב'תחבולות תעשה לך'…?!" לא באמת שאלתי אלא די קבעתי. שבועיים לאחר מכן הוצאנו את התכנית לפועל. נכנסתי לדף הפייסבוק שלה לראות את הפוסט שהיא העלתה. נועה ואחותה עושות סלפי בשדה התעופה. "אמסטרדם, here we come" היה מתויג שם, וזה כבר זכה לעשרות לייקים אוהדים.

 

צעד אחרי צעד

למחרת חיכיתי שהוא יצא מפתח הדלת. יש לו את כל סוף הסופ"ש להעביר לבדו עם עצמו. שניים מילדיהם נשארו שבת בצבא, וילד נוסף הופקד בקייטנה של סבתא וסבא. אחרי שעתיים של המתנה אלדד יצא ואני כמובן בעקבותיו. לא באמת עניין מה הוא עושה אלא רק שלא יחזור פתאום הביתה. כשאני מטייל איתו ברחבי העיר, זה היה הזמן של נועה. היא לא באמת נסעה לחו"ל אלא רק "מכרה" לו את הרעיון. הדרכתי אותה צעד אחרי צעד, כדי שבעלה יאמין שזה אכן קורה, ושהיא בעצמה לא תעשה טעויות נפוצות בדרך כגון שתהיה בטעות זמינה בשעה שהיא אמורה להיות במטוס, שתרכוש בכל זאת חבילת גלישה לחו"ל אפילו שהיא לא טסה, ביטוח נוסעים וכל דבר נוסף.

בזמן שאני שומר עליו בחוץ, נועה חזרה לבית והלכה לעבוד על המחשב. היא העתיקה את כל המסמכים והקבצים האפשריים, ובמשך שעות "חרשה" על כל המיילים הנכנסים, היוצאים וגם המחוקים. כל דבר כזה הופך למידע טוב או לפחות לרמז על מצבם הכלכלי, ובלי קשר תיעוד הולם. זה יכול להיות חוזה שהוא חלק ממנו או השקעה שהשקיע בה וכל מקום שעשוי להיות בו חסכון או כסף. לא הייתה שום סיבה שהנתונים הללו לא יהיו נגישים במחשב שלו. תמיד הבעיה האמיתית הייתה שלה אישית אין נגישות למחשב. אז יצרנו אותה.

"אתה יכול לעזוב אותו" אמרה לי נועה תוך כדי יום המעקב השני "עברתי על הכל. מצאתי המון מידע". עכשיו נותר לנו רק לעבור על כל החומר, ולנתח אותו לממצאים מדויקים. יהיה הרבה יותר קל לנהל ככה מלחמה, כשיודעים את הנתונים מראש. אולי גם, מי יודע ?! זה יחסוך אפילו את כל המלחמה, ויאפשר דרך קלה יותר לנסח הסכם הוגן.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

תמונה של WhatsApp‏ 2024-05-10 בשעה 09.39.57_a6d49ae9

"לכולנו יש את האיש ההוא, אם זה החייל שנפל בקרב, אם זה חטוף או נרצח"

תפריט נגישות