דף הבית / כללי / "כולם סובלים"

"כולם סובלים"

"אנחנו ממש נואשים. חיים בתוך סיוט. איש לא יכול להבין מצב שבו 24/7 אנחנו נאלצים להתמודד עם קולות הנביחה שמשמיע השכן", כך טוענים תושבים המתגוררים בשיכון המזרח הסובלים מקולות שמשמיע אחד השכנים הלוקה בנפשו. בעירייה משיבים

רונן דמארי

השכן, נכה צה"ל פגוע נפש, מתגורר לבדו בדירה ששייכת לבני משפחתו. הוא ממעט לצאת מהבית ונמצא בו כמעט כל שעות היממה סגור ומבודד. השכן, בשנות ה-40 לחייו, שסובל ממחלה נפשית קשה, מדבר עם עצמו, צועק בקולי קולות ובעיקר נובח.
אחד השכנים אמר השבוע ל"גל גפן": "לפני כמעט 20 שנה בני משפחתו הביאו אותו לפה, באמת שכואב לנו עליו ועל בני משפחתו כי הסבל הוא גם שלהם, אבל החיים שלנו לא חיים. אדם שלא נמצא פה לא יכול להבין מה זה לחיות בשכנות למישהו שכל הזמן משמיע קולות מוזרים, צעקות ונביחות. זה טירוף של ממש. השכנים חיים כאן במציאות בלתי אפשרית, ממש ככה. במהלך השנים פנינו לכל גורם אפשרי. אין משרד שלא פנינו אליו לסיוע: הרווחה, האפוטרופוס הכללי, משרד הביטחון, המשטרה וכמובן לבני משפחתו, אבל איש לא יכול לעזור לנו. מדובר באדם מסכן ובאמת שאני מרחם עליו. הוא בכלל לא עצמאי. המשפחה שלו מביאה לו פעם בכמה ימים אוכל. הוא סגור בביתו כל היום וממש זקוק לעזרה".
שכן אחר אמר: "אני ואשתי פנסיונרים ברוב שעות היום אנחנו נמצאים בבית ואי אפשר לחיות ככה, אי אפשר להתמודד עם הצעקות והנביחות. יש כמה שכנים שהתקינו חלונות אטומים לרעשים וזה מקל במשהו. מצד שני, אי אפשר לשבת בחצר. זה מצב כל כך חריג וקשה שמי שלא שומע את זה – בחיים לא יוכל להבין במה מדובר. אנחנו ממש חיים בלי תקווה לשיפור המצב. מיואשים ונואשים. מדובר באדם חולה שזקוק לעזרה ופנינו לכל רשות אפשרית. הרשויות אומרות שאם הוא לא מסוכן לסביבה אי אפשר לאשפז אותו בכפייה".

-מה אתם מצפים שהרשויות יעשו?
"איך יכול להיות שאף אדם או רשות לא מצליחים למצוא פתרון לבעיה כל כך כואבת, גם שלו וגם שלנו? רוב הדיירים פה פנסיונרים, חלקם חולים. להם לא מגיע לחיות כמו בני אדם? למה הם צריכים להיות מסוגרים בבתיהם עם חלונות שאוטמים רעשים? זה הגיוני בכלל? לא מגיע להם לחיות בגילם כמו בני אדם? אנחנו לא מבינים למה לא יכולים למצוא פתרון ולקהל במעט בסבל שלו, שהוא גם שלנו?
פנינו לא פעם לבני משפחתו. הם לא יכולים לעזור. גם הם סובלים".
מהעירייה נמסר בתגובה: "הנושא מוכר ומטופל, מדובר באדם שמונה לו אפוטרופוס מטעם הקרן לטיפול בחסויים. מעבר לכך, מפאת צנעת הפרט לא נוכל להרחיב".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

תמונה של WhatsApp‏ 2024-05-10 בשעה 09.39.57_a6d49ae9

"לכולנו יש את האיש ההוא, אם זה החייל שנפל בקרב, אם זה חטוף או נרצח"

תפריט נגישות