דף הבית / כללי / התשמע קולי

התשמע קולי

ימים אלו של התקרבות הבורא לישראל הם בבחינת הארת פנים, שערי שמים פתוחים וכל המבקש להיטהר מסייעים לו באלול, ומה יותר נכון כעת מאשר להתעורר רוחנית ולקרוא מזמורי תהילים המסוגלים לשפע, הגבהת המזל ומילוי הרצונות

אלול הוא החודש המסיים את השנה בלוח העברי ולכן, במסורת היהודית הוא נחשב לחודש של חשבון נפש על השנה שעברה והכנה לקראת השנה החדשה והימים הנוראים הפותחים אותה. מכאן המנהג להתחיל באמירת סליחות בחודש אלול. חז"ל נתנו סימן לימים נוראים המתחילים מחודש אלול וגומרים בהושענא רבא, הפסוק אריה שאג מי לא יירא: אריה ראשי תיבות: א'לול ר'אש השנה י'ום כפור ה'ושענא רבא.  סימן נוסף לחודש  אלול: א'ני ל'דודי ו'דודי לי –רמז לחודש המסוגל לישועות גדולות בתחום הזיווגים, וכן: ומל ה' אלוהיך אל'בבך ו'את ל'בב זרעך; להורות שהוא החודש האחרון בשנה, לתקן מה שפגם וחטא בשגגה בשנה שעברה (של"ה דף רי"ג(. ימים אלו של התקרבות הבורא לישראל הם בבחינת הארת פנים, שערי שמים פתוחים וכל המבקש להיטהר מסייעים לו באלול, ומה יותר נכון כעת מאשר להתעורר רוחנית ולקרוא מזמורי תהילים המסוגלים לשפע, הגבהת המזל ומילוי הרצונות. כל זאת מכיוון שיש בכוחם של מזמורי תהלים להכניס בלב האדם אהבת ה' ויראת שמים. תחושת הרעב הנפשי במעט מזון רוחני הינה תופעה מדוברת שמתגלגלת בשנים האחרונות ורבים מוצאים עצמם תוהים ולומדים את השיטה והדרך להרגשת מציאות האור העליון.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


כאמור, אחד המוטיבים הבולטים המיוחסים לעניין זה הוא קריאת מזמורי תהילים בכל יום ובוודאי שבחודש אלול, דבר עצום שמושך אור גדול ושפע רב על האדם. כידוע, ספר תהילים מיוחס לדוד המלך ככתוב בתלמוד הבבלי: "דוד כתב ספר תהילים ע"י עשרה זקנים: ע"י אדם הראשון, ע"י מלכי צדק, ע"י אברהם אבינו, ע"י משה, ע"י הימן, ע"י ידותון, ע"י אסף וע"י שלושת בני קורח" (מסכת בבא בתרא דף י"ד ע"ב) והוא הספר הראשון הפותח את חלק הכתובים בתנ"ך. הוא מורכב ממאה וחמישים מזמורים שונים (קיים מזמור נוסף- קנ"א שנמצא בין מגילות מדבר יהודה ושאינו נכלל בספר תהילים) שכל אחד מהם הוא יצירה עצמאית וסגורה בפני עצמה. לעומת זאת חז"ל טענו שיש 147 מזמורים: "מאה ארבעים ושבעה מזמורים שכתוב בתהילים כנגד שנותיו של יעקב" (ירושלמי שבת טז'). ישנם הסוברים כי כנראה חז"ל ראו במזמורים א-ב , ט-י, קו'- קז' – מזמור אחד. על פי המסורת היו הלויים מזמרים פרקי תהילים בבית המקדש בזמן הקרבת קורבנות ובמיסטיקה היהודית נהוג לייחס לתהילים סגולות רבות וכוח רוחני אדיר המסוגל לשמירה, להגנה ולעורר רחמי שמים. עדות לכך ניתן למצוא  בקרב ציבור גדול של מאמינים הנוהגים לקרוא תהילים בשעת דחק וצרה, במקרה סכנה, על מיטת חולי ובכל עת שבה האדם חש נזקק לסיעתא דשמיא ולתחושת קרבה עם בוראו.

את ספר תהילים נהוג לחלק כנגד חמישה חומשי תורה ומאה וחמישים המזמורים שבו מחולקים באופן הבא: החלק הראשון כולל ארבעים ואחד מזמורים, השני כולל שלושים ואחד מזמורים, השלישי והרביעי כוללים שבעה עשר מזמורים כל אחד והחמישי ארבעים וארבעה. חלוקות נוספות של הספר הן לשבעה ימי השבוע ולשלושים ימים כל זאת על מנת לאפשר את קריאת הספר במהלך שבוע שלם או חודש תמים. את פרקי התהילים ניתן לקטלג לשלושה חלקים: אישיים (רועי לא אחסר), לאומיים (בצאת ישראל) ואמוניים דתיים (מלך הכבוד).

חכמת הקבלה רואה בקריאת תהילים סגולה נפלאה לאין ערוך ומייחסת לכל מזמור משמעות סגולית משל עצמו. בדברים הבאים אגיש את פרקי התהילים על פי גלגל המזלות, המועילים לכל מזל ולכל עניין. דעו כי חכמי הסוד לימדו כי הקורא בכוונה רבה את פרק התהילים המתייחס למזלו גורם להגבהת מזלו, משחרר עיכובים ומושך על עצמו שפע רב הן ברוחניות ובוודאי בגשמיות. קריאה יומית של פרק המזל שלכם בימי חודש אלול שהם בבחינת הכנה והתחדשות לקראת השנה החדשה, מסוגלים להמתקת הדינים ולמילוי כל משאלות הלב. זכרו כי תהילים קוראים בשעות היום עד לשקיעת החמה. מי ייתן וכל משאלות לבכם תתגשמנה לטובה אכי"ר. 

 

חודש תשרי מזל מאזניים פרק  כ"ז
חודש חשון מזל עקרב פרק פ'
חודש  כסלו מזל קשת פרקים ס"ז, צ"ג
חודש טבת מזל גדי פרק  נ"ט
חודש שבט מזל דלי פרק כ"ג
חודש אדר מזל דגים פרק קכ"ו
חודש ניסן מזל טלה פרקים קי"ד, צ"ב
חודש אייר מזל שור פרק צ"ה
חודש סיון מזל תאומים פרק ק"ז
חודש תמוז מזל סרטן פרק צ'
חודש אב מזל אריה פרק קל"ז
חודש אלול מזל בתולה פרק צ"ד

מוגש בברכה

 

יצחק אהרון,איש קבלה ראש מרכז "חכמה" כותב ומרצה סודות הקבלה לקביעת תורים לייעוץ 03-9220784  www.kabalah.co.il

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פרי עם חבר על ארבע. צילום פרטי

ראשל"צ: "אנחנו לא מוסרים כלב לכל אחד"