דף הבית / כללי / הכפתור הנכון

הכפתור הנכון

כשרויטל הבינה שהיא לא מאושרת בנישואים עם יוסי, היא החליטה להתגרש ממנו. היא לא העלתה בדעתה שזה יוביל למלחמת עולם שלישית

זה לא אמיתי שיש זוגות שמגיעים למצב כזה, כזה שפל. זה נכון שיש נסיבות שגורמות לנישואין להתפרק, אבל גם אז, ואפילו אם הנושא טעון, יש דרך להיפרד ויש דרך להיפרד. לא כל דבר מצדיק מלחמה קשה ובנוסף, את הנזק המטורף שזה עושה לנפש של הילדים שתקועים באמצע. לצערי, יש כאלה שלא מסוגלים לראות את זה.

בעקרון, זה לא אמור היה להיות גירושים מורכבים. רויטל הפסיקה לעבוד אחרי הולדת בנם השני, ויוסי עודד אותה לזה. הוא אמר שהוא מרוויח מספיק כדי שהיא תוכל להתמקד בחינוך הילדים. בדיעבד, היא מבינה שזאת הייתה עוד דרך מעוותת שלו לגרום לה להיות תלויה בו. רק כשהילדים הגיעו לגיל בגרות היה לה מספיק אומץ להסתכל לאמת בפנים, ולהכריז על זה שהיא פשוט לא אישה מאושרת. היא זאת שיזמה את הגירושין.

 

התדרדרות לא צפויה

רויטל לא ניסתה להתחכם. היא הבינה שהיא לא תוכל להתגרש וגם שיוסי ימשיך לפרנס אותה. היא גם ידעה שכל הרכוש שלהם מסתכם בדירה שרכשו בתקופת הנישואין. רוב ההון הראשוני הגיע מהצד שלו. הוריו של יוסי היו אנשים עשירים למדי. היא לא הרגישה את זה, כי גם תפיסת עולמם, היתה להכריח את יוסי לעמול קשה עבור שכרו, וגם להם היה נוח שיוסי תמיד יהיה תלוי בהם, בסופו של דבר. היא ידעה שבכל מקרה מגיעה לה מחצית הדירה, והיא לא רצתה מעבר, אבל היא רצתה זמן להסתגל למצב החדש, ולא להוציא מיד למכירה את הבית. גם כדי לא לזעזע בבת אחת את הילדים עם עוד שינוי, וגם כדי שהיא באמת תצליח לשקם את חייה הכלכליים במשך מספר שנים. היא לא חשבה שאמורה להיות בעיה לאור היכולת הכלכלית של המשפחה שלו. מהר מאד היא גילתה שיש בעיה. לא בעיה של כסף, אלא בעיה של שליטה.

מאותו רגע שהיא ביקשה להתגרש, החלה התדרדרות לא צפויה. יוסי הודיע שפיטרו אותו ממקום העבודה, ושאין לו יותר כסף לשלם כרגע על הוצאות הבית. רויטל האמינה שזה רק מין איום כדי לגרום לה להיכנע לדרישותיו. היא אפילו זלזלה בו על זה שהוא כזה שקוף. אולם בפועל, מאותו רגע הוא לא שילם דבר. זה הגיע לרמות של ניתוק החשמל, ניתוק כבלים, סגירת ברז הגז וכדומה. היא לא האמינה שהוא מסוגל לצמצם את הנוחות שלו לרמה כזאת נמוכה, וכל זאת מול הילדים שלו. זה אילץ אותה להלוות כספים כדי לשלם חשבונות בסיסיים. היא הבינה את גודל המלחמה ואת מה שהעתיד הקרוב מזמן לה.

 

לא מוותרת

בשעה שבקושי רב ידה משגת עו"ד של הסיוע המשפטי, יוסי לקח את אחד ממשרדי העו"ד הבולטים בתחום. גם פה זה לא היה כוחות. לא היה ברור מדוע הוא לוקח עו"ד כזה טוב, בשביל מקרה כ"כ פשוט. למה יש צורך להפעיל תותחים כבדים, בשביל לנסות לפגוע בזבוב כזה קטן?! זה הזמן שהיא התחילה להפנים את הרעיון. על פיו יישק דבר. הוא המחליט. הוא הקובע. הוא השליט. ואם הוא לא זה שיזם את הגירושין, הוא ימרר את חייה על זה שהיא בכלל העזה ליזום משהו. לא משנה מה יהיה המחיר הכלכלי והרגשי של זה. אין לו כל בעיה לפגוע בעצמו, בנוחות שלו, בילדים שלו, ולו רק כדי להרוס אותה. אין לו גם כל בושה על זה שהמכרים המשותפים שלהם יודעים מה היא עוברת. בכל מחיר.

היא הגיעה אלי כעבור שנה. השנה הכי קשה שהיא חוותה בימי חייה, והיא לא ויתרה. היא מצאה עבודה כדי לפרנס בקושי את הילדים. בית המשפט פסק ליוסי בינתיים מזונות זמניים אולם עדיין לא הכריעו את המאבק המשפטי. אם היא חשבה מתישהו לוותר ולהתפשר לתנאים שלו, זה עבר באותו רגע כשנזכרה במסכת הייסורים שהוא העביר אותה. היא לא עברה את כל הזמן הארוך הזה והסבל הזה, כדי לוותר בסופו של דבר. היא גם כן עקשנית. היא ביקשה ממני שאגלה יותר על הפעילות העסקית שלו. היא לא האמינה שהוא לא עובד יותר.

נעניתי לבקשתה ובדקתי את המקרה שלה. לצערה, גיליתי שהוא אכן לא עובד. לפחות לא פיזית. הוא כמעט ולא יוצא מהבית. יכול להיות שהוא עוסק במשהו דרך המחשב שלו, אבל הוא לא קשור לשום עסק או מקום עבודה. תיארתי לעצמי, שעם הרקע המשפחתי שלו והיכולת הכלכלית שלהם, אז בהחלט יתכן שהוא פעיל תחת השם של אחד מקרובי המשפחה שלו. זה הביא אותי לבצע בדיקה גם עליהם.  לא היה שום עסק חדש שמישהו מבני המשפחה שלו פתח בשנה החולפת אולם דרך החקירה הבנתי את תהליך ההתרחבות העסקית של ההורים שלו. איך מחברה קטנה, הפכו לעסק משפחתי משגשג עד שהונפק לבורסה לפני מספר שנים. בתוך כל סבך הנתונים שהיו, היה משהו אחד שפתאום קיבל משמעות.

בשלב בקריירה של ההורים, הם רשמו מניות של החברה על שמות הילדים. מדובר על אחוזים בודדים. בתכלס, אני מניח שזה היה משיקולי מס, אבל לנו זה לא באמת שינה. תקופה מסוימת לפני הקרע בין יוסי לרויטל, המניות של יוסי הועברו למישהו אחר. כל מניה כזאת שווה המון כסף כיום. זה נתון אחד ששינה את חוקי המשחק. על הבסיס הזה, רויטל החליפה את הייצוג המשפטי שלה, ושינתה את טענתה המשפטית להשבת מחצית משווי המניות "שהוברחו" ממנה. היא הצליחה להכניס לקלחת את הוריו של יוסי. דרך זה יכלה לבקש שיציגו לבית המשפט מספיק מידע על העסקים של ההורים, דבר שהיא הייתה משוכנעת שהם לא רוצים בו. לא היה צריך יותר מזה, כדי להביא את הצדדים לשולחן הדיונים, ולגבש הסכם גירושין. הפעם, היא יצאה עם כל הדירה. זה מה שקורה שלוחצים על הכפתור הנכון. יצא שכרה בעמלה.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

קרדיט: Josh Willink באתר PEXELS

שינה במהלך הריון: אתגרים ופתרונות

תפריט נגישות