דף הבית / כללי / אישה בהזמנה

אישה בהזמנה

ניר עבר בעקבות אשתו לארה"ב, את ניהול חברת הפרסום שלו השאיר בידיו של בן טיפוחיו גדי. אחרי מספר שנים החלו להגיע אל ניר שמועות על דרכו של גדי בניהול החברה, וגרמו לו להגיע מיד ארצה

אשתו של ניר סיימה לא מכבר את לימודי הרפואה שלה. לאחר שעבדה תקופה קצרה, קיבלה הצעת עבודה נדירה בקליפורניה, שם תוכל לממש את ההתמחות הרפואית המיוחדת שבחרה בה. ניר נשאר בארץ עם שני הילדים, אך סידור זה לא החזיק מעמד לאורך זמן, והוא עקר עם משפחתו לארה"ב. את ניהול חברת הפרסום המצליחה שלו השאיר לגדי, עובד מוכשר ממשרדו. הסכם העבודה החדש כלל בתוכו קבלת חלק ממניות החברה.

בתחילת שנתו השלישית של ניר בארה"ב, החלו להגיע לאוזניו שמועות על דרכו של גדי בניהול החברה. דיווחיו השוטפים של גדי אליו, סתרו את מה ששמע מאחרים. בהתחלה לא התרגש מזה, כיוון, שידע שתמיד יהיו "נשמות טהורות" שיעשו הכל על מנת לקבל את משרתו של גדי. כשהתופעה גברה, החליט להעמיק את הבדיקה. הוא פעל בשני מישורים: האחד, בדיקה חשאית בדבר ניהול הוצאותיו של גדי, מה שהתגלה כעניין רחב יותר ממה שנדרש לעסק ובעיקר, על הנאותיו האישיות של גדי. והשנייה, בעזרתי, התחקות אחר סדר יומו. מעקב בן יומיים חשף שזמנו של גדי אינו מוקדש אך ורק לחברה: גדי מתחיל את יום העבודה שלו מאוחר ורק לאחר השעה עשר עוזב הוא את ביתו. הוא מגיע למשרד, לאחר שהוא עוצר לשעה קלה בבית קפה. בכל יום נפגש גדי עם אדם אחר. אותם אנשים, כך הסתבר, אינם קשורים לפעילותה של החברה ואינם מוכרים לניר. בצהרים הוא מפנה את זמנו לארוחה, על חשבון המשרד, כמובן. גם שם הוא מקיים פגישות שאינן ידועות לניר. לאחר מכן ממשיך אל חברה אחרת, עד לשעות הערב המאוחרות. כך קרה בשני הימים. שם החברה היה מוכר לניר. מדובר בחברה השייכת לאביו של גדי, שלאחרונה נקלעה לקשיים כלכליים. גדי צולם עובד מאחורי אחד השולחנות במשרד.

 

סימני בגידה

תוצאות החקירה והבדיקות הפיננסיות העלו את חמתו של ניר. "זאת הפעם האחרונה שאני נותן את אמוני במישהו" הסביר לי בטלפון. ניר לקח באופן אישי את התנהגותו כפוית הטובה של גדי, בן טיפוחיו. ניר היה זה שקידם אותו במהרה, העניק לו משכורת שמנה ונתן לו מעמד מכובד בתעשיית הפרסום. הוא התעמת עם גדי בטלפון. גדי הכחיש בתחילה את פעולותיו אולם במהרה הבין שדעתו של ניר מקובעת בזכות נתונים מבוססים שבידו. גדי, שהרגיש בטוח במעמדו, ניסה לבטל את טענותיו של ניר ע"י תירוצים למיניהם אולם כשל בזאת. כשהתלהטו היצרים ולגדי לא נותרו פתחי מילוט, התפוצץ הקשר ביניהם. גדי פוטר וניר התארגן תוך יומיים לחזור ארצה לנהל את החברה.

גדי לא נשאר חייב. הוא הגיש תביעה משפטית בגין גובה הפיצויים והמניות שאמור היה לקבל. ניר נדהם מעזות המצח של גדי, על כך שנתפס בקלקלתו ובכל זאת ממשיך להכות ללא הרף. בנוסף, השמועות בענף הודיעו על פתיחת חברת פרסום חדשה… של גדי. פעם נוספת פנה ניר אל שרותיי ועתה על מנת לבדוק האם הוא מנסה לגזול את לקוחותיו.

ניהלתי מעקב נוסף אחר גדי. הפעם הוא היה נמרץ יותר מהעבר והתחיל את יומו מוקדם. במהלך היום הוא עבר מפגישה לפגישה. מטרת החקירה הייתה להתחקות אחר פגישותיו, לתעד את האנשים שנפגש עמם ומשם לברר את זהותם. החקירה העלתה במהרה, שהוא אכן נפגש עם לקוחותיו של ניר ומפר את תקופת הצינון שהתחייב עליה בחוזה. ביום המעקב הרביעי גדי נפגש עם אישה נאה. התבדחתי עם חוקריי על שלעיתים קורה שבמעקב עיסקי מזהים סימני בגידה, כבדרך מקרה. כמו בשאר פגישותיו, גם הפעם נכנס חוקר עם ציוד סמוי וצילם את האישה. בסיום הפגישה, גדי הגיש לאשה מעטפה. "מצטער, בגידה זה כבר לא" אמרתי בקשר. אחד מחוקריי נסע אחריה עד לביתה ואני המשכתי אחר גדי. מעבר לאותו יום, לא היה טעם עוד להמשיך בחקירה. היו מספיק הוכחות, אשר יסייעו לניר בתביעה המשפטית הנגדית.

 

תפנית נשית

שלושה ימים מאוחר יותר נפגשתי עם ניר. הוא עבר על דו"ח החקירה, על שמות האנשים וצפה בסרט הוידאו של המעקב. "וואי, תעביר רגע אחורה" ביקש וקפץ ממקומו. הוא מיקד את מבטו אל המרקע ובחן את האישה הנאה שגדי נפגש איתה. "אני לא מאמין, פגשתי אותה אתמול, שמה חלי" אמר ניר. "אתה בטוח?" שאלתי כיוון שממצאי החקירה קבעו ששמה של האשה שונה. עתה אני מיקדתי את תשומת ליבי. ניר סיפר שפגש אותה ערב קודם לכן כשיצא מהמשרד. הוא מצא אותה בוכה, נשענת על אחד הרכבים בחניון. "מישהו חטף לי את הארנק וברח" הסבירה לו "יש לך אולי טלפון, כדי לבקש שיאספו אותי?" ביקשה ממנו. ניר הגיש לה את הסלולארי והציע לה טרמפ הביתה. כשהגיעו לכתובתה הודתה לו והציעה לו לעלות למשקה. "נו… ?" שאלתי. ניר טען שסירב בנימוס. כיוון שאני לא מכיר הרבה גברים שיסרבו להצעתה של אישה יפה, ביקשתי מפורשות את כנותו בתשובה. ניר חזר על דבריו. לאחר מספר משפטים נוספים הסביר שבכל זמן אחר היה נענה לה אולם דווקא באותו לילה, הוא היה טרוד ומתוח מהאירועים האחרונים.

בהתאם לבקשתי, ניר אישר תקציב חדש של חקירה, הפעם על חלי. בנקל אימתי את חשדותיי. "חלי" היתה נערת ליווי שנשכרה על ידי גדי. אין פלא שהשם שמסרה לניר, לא היה שמה האמיתי. אם חלי הייתה מצליחה במשימתה, גדי היה מחזיק באמתחתו ראיות על חוסר נאמנותו של ניר. זה יכול היה להוות בסיס טוב על מנת "לשכנע" את ניר לוותר לו. ידעתי שזה עניין של ימים עד שחלי תנסה שוב לפגוש "במקרה" את ניר על מנת לפתותו. הפעם, ניר היה זה שצויד כהלכה במכשירי הקלטה בכדי לתעד את ניסיון הפיתוי. טעותו של גדי סיבכה אותו כעת יותר. מעבר לכל בעיותיו האחרות, הוא נאלץ להתמודד עם תלונה פלילית בגין שידול ונסיון סחיטה.

 

הכותב הינו סאם זיברט, בעליו של "סייט חקירות" 03-5322520. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים. הנפשות ופרטים נוספים שונו למניעת זיהוי הלקוחות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

צילום ארכיון: דובר צה"ל

חזרת פתאום – כל מה שחשוב לדעת כשהחיילות והחיילים חוזרים הביתה – המדריך המלא

תפריט נגישות