דף הבית / חדשות העיר / תקיפה ואיומים

תקיפה ואיומים

רונן דמארי

על פי גזר הדין בחודש מרץ 2016 תקף הנאשם עובד בחנות רהיטים הסמוכה לחנותו בכך שדחף אותו בחוזקה, ובהמשך אף הכה אותו במכת אגרוף בעורפו. נוסף על כך איים הנאשם על העובד בכך שאמר לו שיהרוג אותו. הרקע למעשים היה כעסו של הנאשם על העובד על כך שהביע בפני קונים אפשריים את דעתו על אודות טיבם הירוד של הרהיטים אותם מוכר הנאשם.

ב"כ המאשימה טענה שהמעשה בגינו הורשע הנאשם הינו מעשה בריונות הפוגע בערכים חברתיים שונים. בעבירת האיומים נפגע הערך החברתי של הגנה על אוטונומיית הפרט הזכאי לכך שלא יופנה נגדו מלל מאיים ושמירה על שלוות נפשו. בעבירת התקיפה נפגע הערך המוגן של שמירה על שלמות גופו וחירותו של המתלונן. לטענת המאשימה מידת הפגיעה בערך המוגן היא משמעותית, זאת לאור העובדה שהמעשים נעשו במקום ציבורי ועל רקע יריבות מקצועית לגיטימית. אשר לעבירת האיומים הושם דגש על כך שמדובר באיום ברצח ועל כך שלמילים נוסף אף מעשה.

מנגד טען ב"כ הנאשם שיש לדון את הנאשם על יסוד המעשים שנטען שביצע וביקש שלא להחמיר עמו רק בשל העובדה שלא קיבל על עצמו אחריות למעשיו. עוד טען שהרקע למעשה הינו התנהגות "חריגה" של המתלונן שלא התנהג כשאר העובדים במקום, עובדה שהובילה את הנאשם להתלונן בפני מעסיקו של המתלונן על מעשיו, ובהמשך לנקוט, בפעם הראשונה בחייו, בפעולה אלימה.

בהקשר זה נטען שלא מדובר במעשה מתוכנן אלא בתגובה ספונטנית להכפשות ששמע, אותן מצא כלא ראויות בגדר כללי המסחר הוגנים. הנאשם היה שרוי באותה עת במצוקה נפשית על רקע תחרות במקום. עוד צוין שלמתלונן לא נגרם כל נזק מעבר ל"אי נוחות ועוגמת נפש".

הנאשם בנצלו את זכות המילה האחרונה סיפר שהוא בן 63, ללא עבר פלילי ושמאז האירוע אין לו כל קשר עם המתלונן, זאת למרות שהוא רואה אותו כל יום. אשר לעבירות בהן הורשע אמר: "למעשה לא הייתי צריך להגיע בכלל לבית משפט בשביל דבר פעוט כמו ויכוחים. יש את זה כל יום שם, שיסגרו את המקום".

השופט עמית מיכלס קבע בגזר הדין: "במקרה שלפנינו הערך החברתי שנפגע הינו זכותו של  כל אדם לשמירה על בטחונו האישי, על גופו, ועל שלוות נפשו. מאחר שמדובר בתקיפה שבוצעה על רקע "סכסוך עסקי", נפגע בנוסף גם הערך החברתי של חופש העיסוק ושמירה על תחרות חופשית".

הוא גזר על הנאשם עונש של חמישה חודשי מאסר על תנאי שיופעל במידה ויעבור עבירה דומה בשלוש השנים הקרובות, כמו כן הנאשם יפצה את העובד בסכום של 3,000 שקלים וישלם קנס של עשרת אלפים שקלים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות