דף הבית / חדשות העיר / תקיפה אכזרית

תקיפה אכזרית

בית המשפט המחוזי גזר לאחרונה עונשי מאסר בפועל על שלושה נאשמים שתקפו באכזריות אדם שאפשר לאחד מהם לשהות בדירה אותה שכר

רונן דמארי

כתב האישום מתאר כיצד השלושה תקפו במהלך ספטמבר אשתקד אדם שאפשר לאחד מהם להתגורר בדירה אותה שכר במשך שבועיים, עד למועד בו היה אמור לפנות את הדירה ולהחזירה לבעליה.
בתאריך 1.10.16 הגיע המתלונן לדירה, בה שהו אותה עת הנאשמים וביקש מהם לפנות את הדירה ולהשיב לו את המפתחות. בתגובה לכך, נעל הנאשם הראשון את דלת הדירה מבפנים והנאשמים והאחר החלו להכות את המתלונן בכל חלקי גופו. בהמשך שלף הנאשם הראשון סכין וחתך באמצעותה את גרונו של המתלונן והנאשם השני חתך את אמת ידו של המתלונן באמצעות סכין נוספת. אז הטיח מי מהנאשמים בקבוק עראק בראשו של המתלונן ובעודו שרוע על הרצפה, בעט הנאשם השלישי בראשו. הנאשמים הוסיפו להכות את המתלונן באגרופים ובבעיטות, בכל חלקי גופו וכן גרמו לו לחתכים באמצעות סכין בידיו, ברגליו ובכתף. בהמשך ניסה הנאשם הראשון לשפוך שמן על גופו של המתלונן, אולם הנאשם השלישי מנע ממנו ושפך על המתלונן מים.
במהלך האירוע נטלו הנאשמים והאחר מכיס מכנסיו של המתלונן את מכשיר הטלפון הנייד שלו וכן 700 ₪. בהמשך הורידו הנאשמים את בגדיו של המתלונן, המגואלים בדם והלבישו אותו בבגדיו של הנאשם הראשון וכן ניקו את הדירה. כתוצאה מהמתואר נגרמו למתלונן חתך אלכסוני בצוואר באורך של 15 ס"מ, אשר הצריך סגירה באמצעות סיכות וחבישה, חתך בכתף שמאלית וחתכים עמוקים באמות ידיו שהצריכו סגירה באמצעות סיכות וחבישה.
הצדדים הגיעו להסדר דיוני, לפיו הנאשמים הודו והורשעו בכתב האישום המתוקן ללא הסכמה לגבי העתירה לעונש.

הקורבן לא התגרה בתוקפים
השופט ד"ר עמי קובו קבע בגזר הדין בין היתר: "יש לתת את הדעת לכך שהאירוע החל שעה שהגיע המתלונן לדירתו וביקש מהנאשמים לפנות אותה בכדי שיוכל להשיבה לבעליה. בתגובה לכך, וללא כל התגרות מצדו של המתלונן, החלו הנאשמים לתקוף אותו באכזריות והוסיפו לעשות כן באגרופים ובבעיטות, בכל חלקי גופו תוך שהם גורמים לו לחבלות.
באשר לחלקו היחסי של כל אחד מהנאשמים – השופט קבע מדרגים באשר לחומרת העבירות של כל אחד מהם: "יש לתת את הדעת לשיקול הרתעת היחיד בגדרו של המתחם, וזאת בשים לב לעברם הפלילי של הנאשמים אשר הורשעו בעבר בעבירות דומות ואף ריצו מאסרים בגינן".
כך למשל השופט התייחס לעברו הפלילי של הנאשם הראשון שהורשע בעבר בתקיפה וציין: "המקרה הנוכחי הינו המקרה השלישי במספר שבו הנאשם נותן את הדין בגין עבירת אלימות אשר כוללת תקיפת אדם באמצעות סכין. נדמה כי תקוותו של בית-המשפט בהליך הקודם כי הנאשם יפנים את מצבו ואולי יקבל טיפול שייתן פרי בעתיד, נכזבה. זאת הגם שחלף למעלה מעשור שנים מאז המעשה הקודם".
בסופו של דבר גזר השופט על הנאשם הראשון עונש של שלוש שנות מאסר בפועל ופיצוי של 10,000 שקלים למתלונן. על הנאשם השני גזר השופט עונש של 31 חודשי מאסר בפועל ופיצוי בסכום זהה ואילו על הנאשם השלישי, גזר בית המשפט עונש של 20 חודשי מאסר בפועל וקנס של עשרת אלפים שקלים. כמו כן, הטיל השופט על כל אחד מהנאשמים עונש של מאסר על תנאי, שיופעל במידה ויעברו עבירת אלימות בפרק זמן של שלוש שנים מיום שחרורם.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מעבדת סמים צילום דוברות משטרת ישראל

עשרות ק"ג של סמים נתפסו בדירה בבת ים

תפריט נגישות