דף הבית / חדשות העיר / פיצוי להורים

פיצוי להורים

רונן דמארי

ועדת בדיקה שהקים משרד הבריאות לבקשת עורכי הדין ריטה שולמן וליאור רוזנווסר באי כוחם של ההורים, מצאה כי רופאי בית חולים אסף הרופא התרשלו כבר בשלב הראשוני כשלא זיהו שהנער סובל ממחלקת קרוהן -מחלת מעיים כרונית ודלקתית. בהמשך התרשלו כשבמהלך הניתוח, ניקבו חור במעי וגרמו לזיהום קשה בחלל הבטן. הנער נפטר כיום וחצי לאחר הגעתו למיון, שם התלונן על כאבי בטן והקאות.

פרופסור יצחק וינוגרד, מנהל מחלקת כירורגית ילדים, מומחה מטעם התביעה שבדק את החומר הרפואי, קבע כי כונן המתמחה בכירורגיה שבדק את נער עם הגיעו למיון, שגה קשות כשקבע כי מדובר בדלקת בתוספתן למרות שכל הממצאים כולל בדיקת סונאר, שללו לחלוטין אבחנה  זו.

במהלך הניתוח הראשון שבוצע כחמש שעות לאחר שהנער הגיע למיון, הצוות המנתח דיווח כי הסיר את התוספתן. לאחר הניתוח, הנער שוחרר למחלקה לטיפול נמרץ ילדים שם מצבו הלך והידרדר: הדופק שלו החל לעלות לרמות מאוד גבוהות כשמצד שני לחץ הדם הלך וירד. במהלך השעות בטנו של הנער שסבל מירידה משמעותית במשקל עוד לפני הגיעו לבית החולים, תפחה למימדים מפלצתיים של 74 ס"מ עקב הזיהום שנוצר במהלך ניקוב המעי. במחלקה לטיפול נמרץ כשש שעות לאחר הניתוח הראשון, הנער עבר החייאה כשבמהלך כל שלבי ההידרדרות כולל ההחייאה, הרופא המנתח עודכן טלפונית אך לא טרח לבדוק את הנער. גם כשהחליט לבצע ניתוח נוסף כ-10 שעות לאחר הניתוח הראשון, ההחלטה נפלה בהתייעצות טלפונית מבלי לבדוק את הנער. במהלך הניתוח השני אותו ביצע אותו כירורג הפעם בסיוע מנהל החטיבה הכירורגית בביה"ח, אובחן החור במעי שנגרם בניתוח הראשון והנער נפטר על שולחן הניתוחים.

בדיעבד התברר כי הנער סבל ממחלת הקרוהן- ובדיקת CT של דרכי העיכול או בדיקת אנדוסקופיה פשוטה, הייתה מגלה בדיוק כמו בבדיקת הסונאר שבוצעה עם הגיעו למיון, כי הנער לא סבל מדלקת בתוספתן.

פרופ' וינוגרד מומחה  מטעם התביעה, קבע בחוות דעתו כי ההחלטה על ביצוע הניתוח הראשון הייתה רשלנות רפואית מובהקת וכי אם היו מתייעצים עם גסטרואנתרולוג היו מגיעים למסקנה כי מדובר במחלת מעיים דלקתית שאינה דורשת כלל התערבות ניתוחית. לדעת פרופ' וינוגרד גם לאחר הניתוח הראשון הרשלני והמיותר, הרופאים שגו קשות כשהשתהו בביצוע הניתוח השני למרות המדדים הברורים על הימצאותו של נקב במעי. המומחה קבע כי התייחסותו והתנהגותו של הכירורג שניתח אותו, אינה ניתנת להסבר ומהווה רשלנות רפואית קשה ביותר. ניתוח מיידי יכול היה להציל את חייו ומונע תהליך הרסני של קריסת מערכות שהביאה למותו של הנער על שולחן הניתוחים.

עורכי הדין ריטה שולמן וליאור רוזנווסר, באי כוחם של ההורים שיזמו את הקמת ועדת הבדיקה מטעם משרד הבריאות, הסתמכו על ממצאי הוועדה כדי לדרוש ישירות מחברת הביטוח ענבל המבטחת את המדינה, לפצות את הוריו של הנער על הרשלנות הבלתי מוסברת. בימים אלו הגיע צ'ק הפיצוי בסך מיליון וחצי ₪ שאינו מכפר ולו במעט על המוות המיותר.

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות