דף הבית / חדשות העיר / "עשו לי מעשה נבלה"

"עשו לי מעשה נבלה"

רונן דמארי

חבר המועצה אסף דעבול, האיש שבשנה האחרונה מנהל מסע ציבורי המתריע על שחיתות בעירייה, היה אמור לקבל על פי ההסכם סכום של 4.8 מיליון שקלים עבור עסקת נדל"ן בתחומי העיר. מדובר בסכום גבוה מאוד עבור דמי תיווך, כאשר העמלה המקובלת בשוק נעה בדרך כלל סביב שני אחוזים בתוספת מע"מ.
לאחר שסיים לכהן כסגן ראש העיר בשכר בשלהי שנת 2008, החל דעבול לעסוק בתיווך. במסמך משנת 2015 שהגיע ל"גל גפן", כתבה היועצת המשפטית של עיריית ראשל"צ, אהובה קרוק, לדעבול "הנני סבורה כי אכן יש חשש לניגוד עניינים אישי בעיסוקיך לבין מילוי תפקידך כחבר המועצה המקומית". לכן דרשה ממנו שיודיע בכתב על לקוחותיו ושיימנע מעיסוק ישיר או עקיף במסגרת תפקידו כחבר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. דעבול אמנם הוזהר כי עליו להימנע מלעסוק באופן ישיר או עקיף בוועדה המקומית בנושאים הקשורים ללקוחותיו. לפניית "גל גפן" אומרת היועצת המשפטית לעירייה כי "לא ידוע ללשכה המשפטית אודות דיווח כלשהו בדבר ניגוד עניינים מחבר המועצה/הוועדה אסף דעבול במהלך כ- 27 החודשים האחרונים".

"זו עסקה לגיטימית"
בשיחה עם "גל גפן" אמר דעבול השבוע: "יש לי רישיון תיווך אני עוסק בתיווך על פי חוק כבר תשע שנים כשאני עושה עסקה אני מוציא חשבונית אין בעיה בזה. אני מדווח על עסקה ולא מסתיר את זה".

-איך אתה מסביר את הסכום הגבוה אותו היית אמור לקבל?
"זו עסקה שהיו מעורבים בה שמונה או תשעה מתווכים. הם סמכו עליי שאקבל את הכסף כאיש ציבור. הייתי אמור לקבל את החלק שלי, סביב החצי מיליון שקל. זה סכום מכובד מאוד ואני לא מזלזל בכך, אבל זו עסקה לגיטימית ומותר לי על פי חוק, יש לי רישיון תיווך, מותר לי לעשות עסקים בראשל"צ, רק אם הייתי עושה את העסקה הזו הייתי צריך לדווח עליה ליועצת המשפטית. אם העסקה הייתה נסגרת, הייתי מצהיר ואומר שאני מנוע מלשבת בנושאים של הקרקע הזו".

-לא עשית שום דבר שיכול להתפרש כניגוד עניינים על מנת להכניס כסף לכיס?
"שום דבר, אפס. נהפוך הוא – יש הסכם שהוא לא מוחבא, אם הייתי עושה עסקה הייתי מוציא חשבונית כחוק ומדווח עליה. אין לי מה לדווח אם לא עשיתי עסקה.
העסקה לא התממשה ואין לי שום מניעה לשום דבר. עד היום אף אחד במשטרה לא קרא לי, כשאקרא אני אסביר את הדברים".

עוד הוסף דעבול: "עשו לי מעשה נבלה ועל כך אני אתבע, אני לא מתרגש משום דבר. מותר לי לעשות עסקאות חוקיות בראשל"צ, למרות שאני משתדל לא לעשות".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בימים אלו בוחנת הלשכה המשפטית את השלכות הפרסום בערוץ 10 ובכוונתנו להוציא פניה בכתב למר דעבול".

אסף דעבול

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות