עושים סדר | גל גפן
דף הבית / חדשות העיר / עושים סדר

עושים סדר

מי ליאור

450 תלמידי בית הספר היסודי נווה עו"ז לבושים בלבן יושבים בשולחנות אבירים ארוכים באולם הספורט כותר שקמה ושרים שירים מתוך ההגדה. על הקסם הזה אחראי צוות ההנהלה וההוראה בבית הספר אך לא פחות חשוב מכך- הורי התלמידים שמשקיעים רבות כדי שמסורת זו תמשיך. ביום שישי האחרון התכנסו מאות מתלמידי בית הספר סביב השולחנות בשני סבבים- סבב לילדים הצעירים מגן ועד כיתה ג' וסבב של הבוגרים מכיתה ד' ועד ו'. מכיוון שאחרי הכל מדובר בילדים, קריאת ההגדה נעשית בדרך תיאטרלית ומקסימה על ידי מנחה שמגיע מדי שנה ללמד את הילדים על יציאת מצרים ועל המשמעות וסמליות של חג החרות עבור עם ישראל. במהלך הארוחה החגיגית הילדים עמדו ושרו שירי חג. וכמובן קראו את ארבע הקושיות.
מנהלת בית הספר, דורית קראדי, אמרה כי השנה הוחלט לציין את האירוע בסימן שלושה יסודות: "והגדת לבנך"- שלמעשה מסמל את הדור שיצא ממצריים ועבר תלאות, ולעולמנו דור השואה. לא נותרו הרבה מניצולי השואה והתפקיד שלנו הוא לספר את סיפורם על מנת שלא תחזור השואה. יסוד שני- ארבעת הבנים- חכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול. קראדי מסבירה כי בכל אחד מאיתנו יש את ארבעת הבנים ולמעשה, בחברה מעורבת עם ריבוי דעות וקולות, יש לזה מקום. היסוד השלישי- חירות. קראדי מדברת על חירות במחשבה ובעשייה. כבית ספר משלב, היא רואה ביסוד זה חשיבות רבה שכל אחד יקיים את אורח חייו ויאפשר גם לאחר לחיות כך.
בית הספר נווה עו"ז מקדם את עקרונות החינוך המשלב, במסגרתו לומדים חילונים, דתיים ומסורתיים ביחד. כאשר המטרה היא שאלה יכירו את אלה ויכבדו איש את אורחות חייו של חברו.

צילום: באדיבות בית הספר
צילום: באדיבות בית הספר

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

צילום דוברות איחוד הצלה 1

בת ים: ילד נפצע בנפילה ברחוב בלפור