עבודה מועדפת | גל גפן
דף הבית / חדשות העיר / עבודה מועדפת

עבודה מועדפת

הנהלת מועצת העיר ראשון לציון, אישרה ביום שני השבוע את הצעתם של סגן ראש העיר, איתן שלום וחברת מועצת העיר, יפעת מאירוביץ' יפת לפיה המועצה תפעל למען הכרת אישור עובדי ועובדות צהרונים כעבודה מועדפת

רונן דמארי

בהצעתם כתבו איתן שלום ויפעת מאירוביץ יפת בין היתר: "בשנים האחרונות אנו מודעים לבעיה האקוטית בעיר- מחסור בכוח האדם בצהרונים. אנו בטוחים שבעיה זו אינה בעיה של העיר ראשון לציון בלבד. מנגד, ישנה כמות גדולה של חיילים משוחררים שהולכים לעבוד בעבודות שהוגדרו ע"י המדינה כ"עבודה מועדפת" כגון עבודה בתחנות דלק וכיוב'. אנו חושבים שכוח אדם איכותי זה המשתחרר מצה"ל היה מגיע לעבוד בצהרוני העירייה כמו גם בקייטנות העירייה, באם הייתה עבודה זו עבודה מועדפת". על פי ההצעה שאושרה, מועצת העיר תקבל החלטה לפנות לכל המוסדות הרלבנטיים בממשלה ובכנסת, בבקשה לאשר גם את העבודה בצהרונים וקייטנות כעבודה מועדפת לחיילות וחיילים משוחררים.
שלום ויפת מסרו ל"גל גפן" השבוע: "אנו רואים חשיבות גדולה במציאת פתרונות להגדלת כח האדם בצוותי הצהרונים והקייטנות. בכל שנה אנו נתקלים מחדש בבעיות של גיוס כוח אדם וזה נכון לא רק בחודש ספטמבר, אלא לאורך כל השנה, שכן יש קושי בגיוס כוח אדם איכותי לעבודה במשך שלוש שעות ביום לערך במהלך השנה וגיוס נקודתי לקייטנות, בית הספר של החופש הגדול ועתה גם בחופשים. אנו מאמינים שהמדינה צריכה להתגייס לנושא ולהגדיר את התפקידים הללו כעבודה מועדפת- זאת צריכה להיות משימה לאומית של שר החינוך ושר הכלכלה, הם צריכים להבין את הצורך המשמעותי הזה בכלים שכבר קיימים.
אנו מאמינים שיוצאי צבא, באם יקבלו מענק של עבודה מועדפת באם יעבדו כמובן במשך שנה שלמה ירצו להגיע גם לעבודה זו. עידוד כספי זה יביא להגדלה של כח האדם בתחום זה ואולי אף יגרום בסופו של דבר ליוצאי צבא לפנות לתחום ההוראה גם בטווח הארוך. שמחנו שראש העירייה וחברי הנהלת העיר חושבים כמונו. עתה, המלאכה הקשה של גיוס השר בנט והשר אלי כהן מתחילה, אנו מקווים כי הקריאה תבוא לא רק מראשון לציון אלא גם מערים אחרות. לחץ ציבורי יכול רק לסייע לקידום נושא חשוב זה".
מהעירייה נמסר: "אנו מתכוונים לפנות במכתב לשר הכלכלה ושר החינוך במטרה לקדם את הנושא החשוב הזה. אנו משוכנעים שהדבר יישא פרי הן על רקע המחסור האדיר בעובדים והן מכיוון שמדובר בעבודה לתועלת הציבור".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

צילום דוברות איחוד הצלה 1

בת ים: ילד נפצע בנפילה ברחוב בלפור