נמצא אשם

רונן דמארי

מהכרעת הדין עולה כי נגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו שני אישומים. האחד – החזקת פרסום תועבה, והשני – פרסום תועבה אסור ובו דמות של קטין. הפרשה הכתה בהלם עובדי עירייה רבים בשל העובדה שהנאשם הינו דמות מוכרת ואחד העובדים הוותיקים בחברה לביטחון בעיר.

על פי פרטי האישום הראשון, החזיק הנאשם במספר התקנים סרטונים ותמונות ובהם תוכן פדופילי: במחשב הנייח שבביתו נטען שהחזיק כ – 951 סרטונים וכ – 3237 תמונות, בגודל 93 ג'יגה בייט, בשתי תיקיות. על גבי דיסק קשיח נשלף נטען שהחזיק כ – 1030 סרטונים וכ – 27,389 תמונות בגודל 134 ג'יגה בייט, בשתי תיקיות. על גבי הטלפון הנייד שלו מסוג LG g3 נטען שהחזיק כ – 16 תמונות.

על פי פרטי האישום השני, במועדים שונים שאינם ידועים במדויק, העביר הנאשם לאחרים שזהותם אינה ידועה, סרטונים ותמונות של קטינים וקטינות בעלות תוכן פדופילי, זאת באמצעות תוכנה בה החזיק במחשב בביתו.

בתשובה לאישום, אותה מסר בכתב, הודה הנאשם בהחזקת חומרים בעלי תוכן פדופילי, אולם חלק על מספרם של הקבצים בעלי תוכן זה המיוחסים לו בכתב האישום. הנאשם הודה שהשתמש במרשתת, שהחזיק בתוכנה והשתמש בה לצורך הורדת תכנים רבים למחשבו, ביניהם גם תכנים בעלי אופי פדופילי.

הנאשם הודה שהחזיק על גבי מחשבו תכנים בעלי אופי מיני בהם נחזים, בין היתר קטינים, אולם חלק על העובדה לפיה כל הקבצים המסומנים בסיומת pedo מכילים תוכן פדופילי וכן שהיה מודע לכך שבכל הקבצים המסומנים באותה סיומת מצוי תוכן פדופילי.

לפיכך, על אף שהודה שהחזיק ברשותו חומר העולה כדי פרסום תועבה, הכחיש הנאשם את הכמויות המפורטות בכתב האישום, כמו גם את העובדה שבכל אחד מהקבצים מופיעים קטינים. אשר לעבירת הפרסום המתוארת באישום השני, הכחיש הנאשם שהעביר או שהיה מודע להעברת הקבצים ממנו לאחרים, "הן במעשה והן במחדל".

הנאשם עצמו הודה בחקירתו במשטרה כי נהג לחפש ברשת האינטרנט תכנים פדופיליים, תוך ציון הגילאים המדוייקים בהם הוא מתעניין.

"גרסה מיתממת"

השופט עמית מיכלס קבע: "כמות הקבצים הגדולה שנתפסה במחשבי הנאשם, הודאת הנאשם שהוא צורך תכנים פדופיליים לאורך שנים וההתעסקות ארוכת השנים עם חומרים אלו, העובדה שלדבריו הוא עצמו הוריד את הקבצים למחשב שלו מבלי שקיבל לצורך כך סיוע מאחרים והעובדה שנחשף לאורך השנים לאלפי קבצים בעלי תכנים פדופיליים, שבכולם מופיעים אותם "שמות קוד" המאפשרים את החיפוש ואת ההגעה אליהם, מקשה עד מאוד לקבל את טענתו להעדר מודעות אשר לתוכנם הפדופילי של אותם קבצים ומשכך מצאתי לדחותה.

מעבר לכך שתשובותיו של הנאשם בחקירה הנגדית היו כבושות, הרי שהן אינן מתיישבות אף עם שורת ההיגיון. על כל אלו יש להוסיף את התרשמותי מהנאשם במהלך הדיון, ובפרט בשלב החקירה הנגדית, במהלכה ניכר שהיה מבולבל, לא אחת הנמיך את קולו והשפיל מבטו, בפרט באותם רגעים בהם עת התבקש לספק הסברים לפערים בגרסאותיו.

עוד הוסיף השופט: "מצאתי את גרסת הנאשם בבית המשפט כגרסה מיתממת, בחלקה כבושה, שקשה עד מאוד ליתן בה אמון. מדברי הנאשם במשטרה עולה שלא רק שהוא היה מודע לעובדה שמידע עובר גם מהתיקיות שלו לאחרים, אלא שהוא אף ראה את הפעולה מתבצעת לנגד עיניו. דומה אם כן שלא בכדי התקשה הנאשם להשיב על שאלות שנשאל בעניין זה, הן בחקירתו במשטרה והן בתשובות שמסר בבית המשפט במהלך חקירתו הנגדית, כפי שפורט לעיל. מעבר לכך, ובבחינת למעלה מן הצורך, הנאשם הודה בחקירתו במשטרה שהיה מודע לעובדה שהורדה ושיתוף של תכנים פדופיליים מהווים עבירה פלילית".

הקב"ט הורשע כאמור בעבירות של החזקת פרסום תועבה. כאמור, גזר דינו צפוי להינתן במהלך השבועות הקרובים.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות