דף הבית / חדשות העיר / מצפים לפתרון

מצפים לפתרון

תושבים במזרח העיר זועמים בעקבות החלטת רכבת ישראל לבטל את הרכבת הישירה מתחנת ראשונים בעיר לתל אביב החל מתחילת אפריל. על הביטול החליטה רכבת ישראל בגין עבודות חשמל בקו תל אביב-ירושלים. ברכבת ישראל משיבים

רונן דמארי

תושבי מזרח העיר המבקשים להגיע ברכבת לתל אביב, נאלצים להחליף רכבת בלוד על מנת להגיע למחוז חפצם. בשל השינוי התארך זמן הנסיעה בעוד רבע שעה לערך הכוללת המתנה בתחנת לוד, בנוסף השתנו גם זמני הרכבת, הראשונה לכיוון לתל אביב תצא רק בשעה 6:46 בבוקר, זאת לעומת רכבת בשעה 6:07 דקות כפי שהיה נהוג עד עתה. התושבים מלינים כי השינויים עלולים לפגוע בשגרת יומם ובאיכות חייהם, לרבות כאלו שרכשו דירות בסביבה בשל הקרבה לתחנת הרכבת המובילה אותם לתל אביב, בה עובדים לא מעט מתושבי העיר.
בעקבות ההודעה על ביטול הרכבת הישירה התקיימה בשבוע שעבר הפגנת מחאה בתחנה בנוכחות תושבים רבים. גם בעירייה לא נותרו אדישים: ראש העיר, דב צור, פנה למנכ"ל רכבת ישראל ולשר התחבורה תוך התנגדות נחרצת למהלך שיקשה על תושבי העיר.
במכתב הוא ציין בין היתר: "נכון להיום כ-150 אלף איש עושים שימוש בקו זה ועם אכלוס השכונות החדשות במזרח העיר, כמות זו צפויה עוד לעלות. לפני זמן לא רב כבר צומצמה תנועת הרכבות מתחנת ראשונים ושינוי זה עלול להאריך את זמן ההגעה לתל אביב". צור ביקש להקפיא את השינוי עד להשלמת חיבור תחנות הרכבת בעיר- ראשונים ומשה דיין.
בתוך כך, השבוע עדכנה העירייה כי היא ממשיכה במאבק להשבת הרכבת הישירה לתל אביב. בהודעה שפרסמה נאמר: "בעקבות התדיינות עם מנכ"ל רכבת ישראל, הוחלט בשלב זה לתגבר את הקווים היוצאים מראשון לציון לתל-אביב ולהיפך. תגבור הקווים נכנס לתוקף ופרסום לוח הזמנים של הקווים הללו אמור לעלות באתר הרכבת. בנוסף, בהמשך השבוע תתקיים פגישה נוספת בין מנכ"ל הרכבת, ראש העירייה ונציגי תושבי העיר, בה ידונו הצדדים ברעיונות ובפתרונות נוספים למצב. המשיכו להיאבק לצידנו למען תחבורה ציבורית ראויה".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" ggdesk@d-news.co.il


מרכבת ישראל נמסר בתגובה: "רכבת ישראל בתנופת פיתוח ומתקדמת לדור הבא. במסגרת זו מתבצעת עבודה סדורה להקמת תשתית חשמלית של הקו המהיר לירושלים, במקביל לאימון הצוותים וביצוע נסיעות מבחן בקו החדש. כל אלה תוך מיצוי כל יכולת התשתית בציר איילון, בהיעדר מסילה רביעית. לצורך כך, על פי תכנון לוח הזמנים המעודכן, הנסיעה בין תחנת ראשל"צ הראשונים לתל אביב תצריך החלפת רכבת בתחנת לוד. יש להדגיש כי רכבת ישראל נערכה על מנת לאפשר זמני החלפה קצרים של מספר דקות בתחנת לוד. קידום הקמת המסילה הרביעית באיילון נמצא בתהליך תכנון מתקדם עי חברת נתיבי ישראל. תוספת זו תאפשר גמישות תפעולית לרכבת ישראל והגדלת תדירות הרכבות החולפות בת"א".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל ggdesk@d-news.co.il

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת שנת הלימודים (1) ברוכים הבאים בית ספר צילום דוברות עיריית בת ים

בת ים: חוזרים ללמוד עם התרגשות וחשש