דף הבית / חדשות העיר / מציאות חדשה

מציאות חדשה

מי ליאור

רוכבים על אופניים חשמליים? שימו לב, החלה האכיפה בעיר. בתום פרק זמן שבו ניתנו התראות לרוכבים לצד הסברה במוסדות החינוך ובמהלך מבצעי פתע בדרכים, החלו פקחים עירוניים, שהוסמכו לכך, לאכוף רכיבה על אופניים חשמליים שלא כחוק. עד כה נרשמו דו"חות, בעיקר בקרב בני נוער, על רכיבה במדרכה במקומות בהם קיימים מסלולי אופניים ייעודיים, דיבור בטלפון הנייד תוך כדי רכיבה או עם אוזניות, הרכבת אדם נוסף ועוד. גובה הדו"חות שנרשמו נע בין 100 ₪ ל-250 ₪. בחלק מהמקרים נקראו ההורים לקחת את האופניים החשמליים של ילדיהם.
בתוך כך נמסר כי העירייה מתמודדת בשנים האחרונות עם תופעת האופניים החשמליים בקרב בני נוער וצעירים. ריבוי התאונות וההפרעה לציבור הובילו את מטה הבטיחות בחברה לבטחון לביצוע שורה של פעולות בקרב תלמידים וצעירים על מנת להכשיר ולהדריך לרכיבה נכונה. בין היתר נערכו הדרכות וסדנאות בבתי הספר, הדרכה בעזרת סימולטור לאופניים חשמליים ואף מבצע לחריטת פרטי בני הנוער על האופניים במטרה להכנסת פרטי הרוכבים למאגר של החברה לבטחון והמשטרה.
בשנה האחרונה יישמה העירייה את החוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות המאפשר אכיפת רוכבי אופניים חשמליים על ידי פקחים עירוניים. בחודשים האחרונים, עברו 13 פקחים עירוניים הכשרה וקיבלו סמכויות ממועצת העיר בהתאם לחוק.
הפקחים הוכשרו להתמודד עם עבירות תעבורה המבוצעות על ידי רוכבי אופניים, אופניים חשמליים, קורקינט ממונע וכו'. על פי הערכות, ברחבי העיר מסתובבים כ-5000 זוגות אופניים חשמליים כאשר על חלק ניכר מהם רוכבים צעירים ובני נוער.
אבי צרף ורוני עקירב יו"ר ראש הנהגת ההורים העירונית: "אנו תומכים ומגבים בשתי ידיים את ההחלטה החשובה לאכוף את החוק, על מנת לשמור על בטחון הצבור וביטחונם ושלומם של תלמידי העיר ובכלל'.

צילום: באדיבות העירייה

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" ggdesk@d-news.co.il


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל ggdesk@d-news.co.il

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת שנת הלימודים (1) ברוכים הבאים בית ספר צילום דוברות עיריית בת ים

בת ים: חוזרים ללמוד עם התרגשות וחשש