דף הבית / חדשות העיר / "ממצאים מזעזעים"

"ממצאים מזעזעים"

רונן דמארי


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" ggdesk@d-news.co.il


15  טון של בשר ודגים פגי תוקף נתפסו במפעל בשר בעיר, אשר מספק את מוצריו לבתי אבות וגני ילדים. הבשר הושמד.
השירות הווטרינרי אמון על בריאות הציבור ומבצע באופן קבוע ביקורות באטליזים, אולמי אירועים, סופרמרקטים, מפעלי בשר ועוד. לאחרונה בוצעה ביקורת תברואה וטרינרית על ידי ד"ר תומר ניסימיאן, וטרינר עירוני מומחה לבריאות ציבור בעיריית ראשון לציון, ומפקח וטרינר תומר יעקובי, אשר הגיעו באופן מפתיע לביקורת במפעל ובחנו את המוצרים שאוחסנו בבית הקירור הסמוך ששייך לבעלי המפעל. לדבריהם, הממצאים היו מזעזעים. במקום נתגלתה כמות גדולה של מוצרים פגי תוקף, חלקם הופשרו והוקפאו מספר פעמים. רופאי השירות הווטרינרי השמידו 15  טון של מוצרי מזון פגי תוקף, מקולקלים, מוחזקים בתנאים לא ראויים. המוצרים לא סומנו כמוצרים שאינם מיועדים לשיווק על יד המפעל ואוחסנו בעירובוביה,  בסמוך למוצרים שמבחינת המפעל הינם תקינים למאכל.
ד"ר תומר ניסימיאן, וטרינר עירוני בעירייה, מציין כי כל מוצרי בשר העוף והדגים שמשווקים בעיר מחויבים בבדיקה וטרינרית במתחם השירות הווטרינרי בטרם שיווקם לעיר. בדיקה זו מאפשרת לרופאי השירות הווטרינרי שליטה ובקרה בנושא מוצרי הבשר הנמכרים בעיר.  כמו כן נקודות המכירה נבדקות באופן שוטף על ידי רופאי השירות הווטרינרי והנתונים מוצלבים עם נתוני בדיקת טרם השיווק.
ד"ר ניסימיאן מציין כי "על פי חוק הגנה על מזון ונהלי משרד הבריאות  , מוצרי בשר נחשבים כמוצרים רגישים שיש להשמידם מיידית כאשר הינם לא ראויים למאכל ואין להחזיקם או לשנעם בשום מצב. האחריות על החזקת מזון באופן תקין שייכת ליצרן. במצבים בהם היצרן כושל בתפקידו, אנו נמצאים במקום בכדי להגן על הציבור" .

 

צילום: עיריית ראשון לציון

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל ggdesk@d-news.co.il

אולי יעניין אותך גם:

שריפה אש חדר מדרגות צילום דוברות כבאות והצלה תחנה איזורית חולון

בת ים: ארון חשמל בער בבניין ברחוב נחום ניר