דף הבית / חדשות העיר / מחפשים פתרון למצוקת החנייה

מחפשים פתרון למצוקת החנייה

רונן דמארי

מצוקת חנייה ברחובות המעיין והפרדס הראשון: בפנייה שהתושבים טוענים כי העבירו לרשות החנייה נאמר בין היתר: "לאחרונה התקבלו דיווחים מדיירים שקיבלו דוחות חנייה ברחוב הפרדס הראשון 44 עד רחוב הבריגדה.
רחובות המעיין והפרדס הראשון סובלים ממצוקת חנייה מתמשכת בשל מקום חנייה יחיד לדייר, ובשל מיעוט אפשרויות החניה בסביבה. מדובר על 11 בניינים של 32 משפחות כל אחד, בתוספת של 10 חנויות ועוד 6 דיירים במרכז המסחרי, סה"כ כ- 358 משפחות. לעומת זאת, לדיירי הקוטג'ים ברחובות ידין, לסקוב והפרדס הראשון, בחלק שבין רחוב המעיין לרחוב הבריגדה יש שתי חניות פרטיות לכל יחידת דיור. בשלושת הרחובות הנ"ל החוצים את המעיין, יש תמרור המגביל את החנייה משעות הערב ועד לבוקר לדיירי הרחוב בלבד. אין כל הצדקה להגביל את החנייה ברחובות הללו בשעות הלילה או בכלל.
חשוב לציין, כי בסוף כל אחד משלושת הרחובות הנ"ל ישנה רחבת חנייה שיועדה להקל על עומס החנייה בשכונה ולאפשר לבאי הגינה הציבורית מקום חנייה. בהינתן סידורי החנייה החדשים, גם בשלושת רחבות החנייה הללו אין לנו אפשרות לחנות.
בנוסף, כיוון שברחוב המעיין החנייה איננה מוגבלת לדיירי הרחוב, יכולים דיירי שלושת הרחובות המדוברים לחנות באופן חופשי וע"י כך לצמצם עוד יותר את אפשרות החנייה שלנו".
עוד כותבים הדיירים בפנייתם: "אנו מבקשים בדחיפות להסיר את התמרורים ובכך לרווח את מצוקת החנייה באזור שגם כך קיימת. בנוסף, אנו מבקשים להרחיב את אפשרות החנייה, ברחוב הפרדס הראשון בחלק הצפוני לרחוב המעיין, יש מקום בצמוד לגינה הציבורית כיוון שרוחב הכביש אינו מהווה מגבלה (בהמשך הכביש החניה מותרת ברוחב כביש זהה), אנו לא רואים מניעה לאפשר חנייה באזור שכרגע מוגבל".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


מהעירייה נמסר בתגובה: "תושבים רבים המתגוררים ברחובות המעיין והפרדס הראשון פנו אלינו וביקשו כי נגביל את החנייה ברחוב בשעות הערב לתושבי הרחוב בלבד, בכדי להקל על מצוקת החנייה באזור. בתום הליך בחינה, וועדת התנועה נענתה לבקשתם. יודגש כי המכתב המצויין בכתבה אינו מוכר לנו ופנייתם לא התקבלה אצלנו".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

היבדק וסע. צילום ארכיון: דוברות מדא

מספר חולי הקורונה בקפלן עולה