מושעה

חבר מועצת העיר, אסף דעבול, הושעה מחברותו בוועדת התכנון והבנייה. דעבול מצדו מתכנן להתלונן על כך בפני כל הגורמים האפשריים, לרבות מבקר המדינה

רונן דמארי

ההחלטה התקבלה על-ידי המחלקה המשפטית של העירייה ונמסרה לאסף דעבול במכתב עליו חתמה המשנה ליועמ"ש לתכנון ולבנייה, עו"ד הדר מנצורי-דוד, זאת על רקע הפרסומים אודות הסכם עליו חתם דעבול במסגרתו היה אמור לקבל סכום של 4.8 מיליון שקלים עבור עסקת נדל"ן בתחומי העיר.
בהודעה לדעבול נאמר בין היתר: "על-פי חוות הדעת של הוועדה למניעת ניגוד עניינים של נבחרי ציבור במשרד המשפטים, חבר מועצה העוסק ביזמות או בתיווך מקרקעין, או בעיסוקים הקרובים אליהם, במרחב התכנון המקומי שאליו שייכת הרשות המקומית בה הוא מכהן, עשוי להימצא במצב של ניגוד עניינים תדיר בין עיסוקיו הפרטיים ובין חברותו בוועדה המקומית. כפועל יוצא מכך, ככלל, הוא מנוע מלמלא תפקידים בתחום התכנון והבניה, ואין מקום שיכהן כחבר בוועדת המשנה המקומית לאור זאת, בשל החשש לקיומו של ניגוד עניינים תדיר בכהונתך כחבר בוועדת המשנה, הנובע מעיסוקך כמתווך ויועץ פרויקטים בתחום הנדל"ן בראשון לציון, אני סבורה שיש מקום לבחון את הסדר ההימנעות מניגוד העניינים שנערך עימך".
עו"ד מנצורי-דוד דורשת מדעבול בהקדם האפשרי: "רשימה, מלווה בתצהיר חתום ומאומת ע"י עו"ד, הכוללת פירוט של כל הפרויקטים והעניינים בתחום העיר ראשון לציון, אשר עסקת ואתה עוסק בהם במסגרת עיסוקך הפרטי כמתווך/יועץ נדל"ן, וזאת החל מהיום בו התחלת לכהן כחבר בוועדת המשנה המקומית, קרי ה- 19.11.2013, ועד ליום זה".
עו"ד מנצורי-דוד חותמת את מכתבה: "לאור החשש המהותי לקיומו של ניגוד עניינים תדיר בין עיסוקיך הפרטיים לבין חברותך בוועדה המקומית, עליך להימנע לעת עתה ועד לסיום הבדיקה מלהשתתף בדיוני ועדת המשנה המקומית ומליאת הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה".
דעבול השיב במכתב חריף משלו, בו הוא מציין כי במהלך כהונתו בוועדה ביצע רק עסקת תיווך אחת למכירת מרכז מסחרי פעיל, אותה הגדיר כ"עסקת תשואה".
הוא ציין כי המכתב: "מוזר, תמוה, מריח רע ומציב את המחלקה המשפטית באור חמור ביותר. מעניין מאוד שמאז מעצרו של ראש העיר לא הוצאתם אליו שום מכתב. אני תקווה שבעתיד תפעלו במהירות תגובה כלפי כל בניה חריגה ואו כנגד כל נבחר ציבור בדיוק איך שפעלתם נגדי".
דעבול טען כי מטרת המכתב הינה להרתיע אותו מלהמשיך ולבצע את עבודתו כנבחר ציבור ולחשוף שחיתויות לכאורה בוועדות בניין עיר. הוא ציין כי בכוונתו להתלונן בפני כל הגורמים האפשריים לרבות מבקר המדינה.


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

IMG_3742

במיוחד בשבילכם: יום כיף בבריכת וייסגל למשפחות המיוחדות בעיר