דף הבית / חדשות העיר / מודל חינוכי

מודל חינוכי

מי ליאור


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


הכנס שנערך באולם הכנסים בכנסת, זימן אליו תלמידים אקטיביסטים משלושים בתי ספר  ברחבי הארץ מכיתות ו- עד יא', אשר מובילים עשייה למען השמירה על איכות הסביבה. הכנס שאורגן ונוהל על ידי החברה להגנת הטבע, הרשת הירוקה בשיתוף הוועדה לאנרגיה חלופית, נועד ליצור תקשורת בין התלמידים  לבין חברי כנסת ומקבלי החלטות, בנושא קידום ערכי הקיימות בכל חלקי הארץ. נציגי בית ספר היסודי חופית ראשל"צ, היחידים שייצגו את מחוז מרכז במשרד החינוך, הציגו בפני חברי כנסת את מיזם "חוף חופית" אשר תלמידיו בשיתוף עמותת אקואוושן  ואגף חופים ואגמים בעיריית ראשל"צ, מגינים על חוף הים בעיר וסביבתה.

מדובר בתוכנית לימודים מובנית לכל שכבות הגיל בבית הספר, הדואגים ברצף לניקיון החוף מפסולת ומשלבים פעילות הסברתית מקיפה על הנזקים המידיים  וארוכי הטווח הנגרמים לאקולוגיה, מהפרת השמירה על חוקי איכות הסביבה.

התלמידים שהציגו  לחברי הכנסת יעל כהן פארן,  ד"ר אכרם חסון ולדב חנין את מיזם "חוף חופית", ביקשו מהח"כים  לסייע ולהשקיע משאבים כספיים בנושא, כמו גם להפיץ באמצעותם את התכנית ללימודי הים והסביבה של בית ספרם, לכלל בתי הספר ברחבי הארץ והעולם.

מנהלת בית הספר ורד חנגלי משיח, אשר ליוותה את התלמידים לכנסת עם יועצת בית הספר אורית זיסקינד, ציינה בסיפוק: "הייתה זו חוויה מרגשת עבורנו נוכח התשבחות הרבות שקיבלנו על פעילות התלמידים שלנו ועל היותנו בית הספר היחיד בארץ ובעולם, שבנה כיתת לימוד בחוף הים, בה לומדים התלמידים מספר פעמים בשבוע, שעה שבהפסקות הם מסיירים בחוף ומגינים עליו ועל סביבתו". עוד ציינה כי בזכות הפעילות נקרא חוף מס. 3 באופן רשמי על שם בית הספר.

עם סיום הכנס, העניקה ח"כ יעל כהן פראן לבית הספר תעודה על הפעילות  לשמירה על איכות הסביבה והשתתפות התלמידים בכנס, שכרזותיו יוצגו עד סוף יוני מעל קירות המבואה במשכן הכנסת.

צילום: באדיבות בית הספר

 

 

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

IMG_3742

במיוחד בשבילכם: יום כיף בבריכת וייסגל למשפחות המיוחדות בעיר