דף הבית / חדשות העיר / מבקש פיצוי

מבקש פיצוי

תושב העיר בן 79 תובע מעיריית ראשון לציון פיצויים בסכום של 1,630,000 שקלים, בגין הפקעה של נכס מסחרי ששימש אותו במשך שנים רבות בפינת הרחובות רוטשילד – הרצל בעיר

רונן דמארי

בתביעה שהוגשה על ידי עו"ד זוהר אופק, נטען כי התובע הינו נכה צה"ל לאחר שירות צבאי ממושך של 15 שנה וכי הנכס שימש לתובע לצורך פרנסתו ושיקומו הכלכלי במשך יותר מ -40 שנה. בתביעה מצוין כי התובע שילם את דמי השכירות שהוא חייב בהם חודש בחודשו עד לפינוי הנכס והפקעתו.
בתביעה נטען כי החל משנת 2010 פעלה העירייה (באמצעות הוועדה המקומית לתכנון ובנייה שלה –ר.ד) להרחיב את רחוב רוטשילד (דרום) ולהפקיע את המגרש עליו נמצא הנכס. מאז שנודע לתובע על כך, הוא ניהל בעצמו ובאמצעות נציגיו מו"מ עם גורמים בכירים בעירייה לרבות ראש העיר, דב צור, על מנת לקבל מקום חליפי או פיצוים בגין הפקעת הנכס.
במסגרת המו"מ סוכם כי התובע יקבל פיצויי הפקעה עד לסך של 520,000 שקלים בתוספת הצמדה וריבית ממועד חתימת ההסכם, כאשר בנוסף תוקצה לתובע חנות חלופית.
התובע טוען כי במהלך המו"מ ולבקשתו של ראש העיר, הוא פנה לשמאי שהכין עבורו חוות דעת מפורטת על אומדן שווי זכויותיו כדייר מוגן בנכס.
על פי חוות הדעת שעודכנה בספטמבר אשתקד, זכאי התובע לפיצוי בסכום של 1,630,000 שקלים.
לאחר חלופת מכתבים בין התובע לבין נציגי העירייה באשר לסכום הפיצוי, הוגשה תביעה לצו מניעה וכן בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בלוד למתן צו מניעה זמני ולהפסקת ההליכים לתפישת החזקה בנכס ע"י העירייה.
בדיון שהתקיים בתביעה, הצהירה העירייה בין היתר כי אין לה טענה שאין לתובע זכויות, שתמנה שמאי לשלם את פיצויי ההפקעה, וכי התובע הוא דייר מוגן, אך היא לא בטוחה שהוא זכאי לפיצוי.

דייר מוגן או לא?
התובע טוען כי בית המשפט קבע כי העירייה מטפלת באדישות יחסית בדרישות הפיצויים החוזרות ונשנות, והורה לנתבעות לקיים הליכים של מנהל סדיר וראוי כדי לקדם את ענייניו של התובע.
עוד מציין התובע כי לאחר שהוגשה התביעה, נפגשו הצדדים בעירייה לניהול מו"מ
שבמסגרתו הוצע לתובע פינוי הנכס כנגד פיצוי בסך -.678,000 ₪
לטענתו, סוכם בין הצדדים כי העירייה תפעל לקבלת דוח חוות דעת שמאי, יפנו לבימ"ש (בבקשה) בטען ביניים, כדי לקבוע מי זכאי לפיצוי, הבעלים הרשומים של הנכס או התובע ואילו התובע יפנה את הנכס עד לאמצע חודש מרץ השנה ויבטל את התביעה. התובע ביצע את חלקו בהסכם: ביטל את התביעה ופינה את הנכס שנהרס באופן מיידי ודרש מהעירייה לבצע את חלקה ולקבל את הכרעת בית המשפט על זכותו לפיצויים וסכום הפיצויים, אולם לטענתו, בשלב זה הודיעה לו לתדהמתו העירייה כי לא תעשה זאת, מכיוון שבעלי הנכס ויתרו על פיצויי הפקעה ודרשה מסמכים נוספים להוכחת מעמדו של התובע כדייר מוגן בנכס, מלבד אלו שמסר להם בעבר.
בהמשך, לפני כשלושה חודשים, הודיעה העירייה לתובע כי לא הוכח לה שהוא דייר מוגן ולכן דרישתו לפיצויי הפקעה נדחית.
התובע טען כי התנהלותה של העירייה והוועדה המקומית שלה "שערורייתית ומבזה כאשר הן מהתלות בתובע ובבית המשפט, מתחייבות וחוזרות בהן, גוררות רגליים ומתנהלות תוך סחבת "ומשיכת זמן" מכוונת וזדוניות כדי להכשיל את התובע ולהתיש אותו עד שיוותר על זכויותיו כדין. התנהלות הנתבעות נגועה בחוסר הגינות ובחוסר תום לב מובהק, בניגוד למצופה מרשות ציבורית".
עוד מצוין בתביעה: "הנתבעות הפרו את ההסכמות, ההבנות וההסכמים שנעשו עימו, כדי להתחמק שלא כדין מתשלום פיצויי הפקעה. כל ניסיונותיו הבלתי נלאים של התובע להגיע להסדר עם הנתבעות מחוץ לכתלי בית המשפט, הוכשלו ע"י הנתבעות תוך כדי שהם מתעלמות לחלוטין מהמו"מ, פגישות, הסכמים והחלטות שהתקבלו בנושא הפיצויים בשנים האחרונות".
מלבד סכום התביעה, נדרשת העירייה לשלם גם הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד.

מהעירייה נמסר בתגובה: "הנושא מתברר בבית המשפט והעירייה תגיש טיעוניה במסגרת כתב הגנה לביהמ"ש".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל REPORT@GAL-GEFEN.CO.IL

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מעבדת סמים צילום דוברות משטרת ישראל

עשרות ק"ג של סמים נתפסו בדירה בבת ים

תפריט נגישות