מבצע שטח

ביקורת מס הכנסה בבתי עסק באזור, חשפה שלל תירוצים לאי תשלום מיסים כנדרש. המבצע כלל 206 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 8% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין

רונן דמארי

מס הכנסה ערך לאחרונה מבצע ביקורת בבתי עסק ברחובות והסביבה וכפי שמתרחש בדרך כלל, החוקרים שמעו לא מעט תירוצים מקוריים מבעלי העסקים. כך למשל גננת בפעוטון טענה כי היא "נוהגת לרשום קבלות כשהילדים ישנים…" זאת לאחר שהתברר כי לא נרשמו הכנסות על סך 27,600 ₪ בשקים דחויים, שהתקבלו מההורים.
בביקורת שערכו מבקרי ניהול ספרים בראשון לציון, אצל רופא שיניים נמצאו שקים על סך 11,200 ₪ אשר לא נרשמו בספרים, תגובת הרופא :"הלקוחה תביא לי מזומן במקום השקים".
בביקור אצל תופרת בראשון לציון, הסתבר כי לא נרשמו העברות בנקאיות ושקים מלקוחות על סך 3,765 ₪. התופרת "תפרה" תגובה מעניינת במיוחד: "איבדתי את הפנקסים, רציתי להזמין פנקסים חדשים, אך בעלי מצא את הפנקסים".
במשרד עו"ד נמצא שק דחוי אשר לא נרשם בספרים על סך 6,133 ₪ . עורך הדין מיהר להעביר את האחריות על רואה החשבון שלו וטען: "לא ידעתי, ורואה החשבון לא הסביר לי שצריך להוציא קבלה על שק דחוי".
בעסק לתיקון ומכירה של פלאפונים בראשון לציון, לא נרשמו הכנסות שהתקבלו מקניית ביקורת של המבקרים וכן מתצפית של המבקרים בעסק. לטענת בעל העסק: "עדיין לא הוצאתי את הקופה, לא הספקתי לסדר, אני התבלבלתי עם הרישום שקבלתי מהלקוחה ומהמבקרים, יש לציין כי אני מקפיד לרשום".
כאמור, המבצע כלל 206 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 8% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקידת שומה רחובות, נבחרו בתי עסק בענפי המסחר התעשייה ומתן השירותים.
ברשות המיסים מציינים כי פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת כנגד מעלימי מס והון שחור, זאת במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

מעבדת סמים צילום דוברות משטרת ישראל

עשרות ק"ג של סמים נתפסו בדירה בבת ים

תפריט נגישות