דף הבית / חדשות העיר / כמה הם מרוויחים?

כמה הם מרוויחים?

מועצת העיר ראשון לציון אישרה לאחרונה את הצעתו של חבר המועצה שמעון טרבלסי, לפיה חברי המועצה יציגו הצהרת הון מדי שנה בשנה

רונן דמארי


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


הצהרת ההון תישמר במקום מוסכם ותהיה אפשרות לבחון את ההצהרות בזמן נתון, על מנת לעקוב אחר תנודות יוצאות דופן במצבם הכספי של נבחרי הציבור.

בהצעה נאמר בין היתר: "כדי שתהיה שקיפות מלאה לגבי הון של חברי המועצה ולמנוע דיבורי סרק על שחיתויות של נבחרי ציבור. הנני מבקש להעלות הצעה לסדר  שכל חברי המועצה "יחויבו" בהגשת הצהרת הון מידי שנה בשנה".

טרבלסי הסביר בישיבה: "אני מבין כי כולם יתמהו מדוע? אבל אני חושב שזו תעודת ביטוח לכל איש ציבור מפני כל המקטרגים ולכן רוצה שיחשבו על זה ברצינות. ראשון לציון יכולה להיות פורצת דרך בנושא".

כאשר הנושא עלה לדיון הוא עורר עניין רב בקרב החברים, כאשר חלק מנבחרי הציבור הודיעו על התנגדותם לרבות חברים בקואליציה. מאיר עקיבא ציין: "עצמאיים מגישים כל שנה הצהרת הון. אינו יודע באם צריך להיחשף בפני התושבים בצורה כזו. הוא אינו צריך לתת לציבור הצהרה על מה שיש לו או אין לו. אני נגד ההצעה".

 

גם פרופסור תמי רונן לא אהבה את הרעיון ואמרה: "אין לי רצון שכל תושבי ראשון לציון יציצו לי בחשבון. צריך להפריד את הרעיון לגבי מי הגוף שיראה את הצהרת ההון לבין השאלה איך עושים ומי יראה".

אריה כהן הוסיף: "תמיד ידברו גם אם פרסם את הצהרון ההון, זה לא יעזור. חברי המועצה צריכים להיות גאים בשליחותם הציבורית".

לעומת זאת יפעת מאירוביץ יפת הודיעה כי היא "מתחברת להצעה, במיוחד בימים אלה בכל מה שקורה בתקשורת. כל חברי המועצה מואשמים כמקשה אחת על משהו שלא עשו. חושבת שזו צריכה להיות בחירה אישית וכאמירה זה דבר נכון וראוי, גם אם זה לא ישנה את ההתקפות כלפי חברי המועצה".

בסופו של דבר ראש העיר דב צור הודיע כי הוא מעמיד את הנושא להצבעה ומעניק חופש הצבעה לחברי הקואליציה להצביע על פי ראות עיניהם.

מבין הנוכחים צור, ממלא מקומו מוטי עג'מי, המשנה לראש העיר אייל וחברי המועצה ליאל אבן זהר בן דוד, יפעת מאירוביץ יפת, אייל לוי,  שמעון טרבלסי, מיכל קלדרון ואבי חיים תמכו בהצעה, סגן ראש העיר ציון כהן, המשנה לראש העיר אריה כהן וחבר המועצה מאיר עקיבא התנגדו ואילו חברי המועצה סורין גנות, ישראל מוטעי, לימור גור ועידן מזרחי נמנעו. ההצעה אושרה ברוב קולות.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

אורן רפאל. צילום: יעל אורבך

מעצב השיער אורן רפאל: "לא נתתי לאף אחד לעמוד בדרכי"