יום פתוח

מי ליאור

מכירים את הימים הפתוחים באוניברסיטאות ובמכללות? תכירו את  היום הפתוח של צה"ל. מי שהיה נכנס לרחבת בית הספר רביבים בעיר היה וודאי חושב שהוא הגיע לבסיס מודיעין של צה"ל. לוויינים, מצלמת רחף, המר קרבי, ציוד טכני, מכשירי קשר ואמצעים טכנולוגיים נוספים הפזורים בבית הספר. את היוזמה קידמו מינהל החינוך בראשות ד"ר שוש נחום ומינהל הקהילה בראשות דפנה שקורי, במטרה לחשוף את התלמידים לתפקידים המיוחדים שמציע חיל התקשוב בצה"ל.
יותר מ-1500 תלמידים מ-12 מקיפים בעיר הלומדים בכיתות י"א-י"ב במסלול העתודה המדעית טכנולוגית הוזמנו לכנס שהתקיים באשכול פיס רביבים. בפתיחה שמעו התלמידים הרצאה מפי נציג, חיל התקשוב שסיפר ופירט על התפקידים הטכנולוגים המיוחדים שהחיל מציע למועמדים. לאחר ההרצאה יצאו התלמידים לרחבת בית ספר ונחשפו לעמדות טכנולוגיות שהחיל חושף בתחומי הסייבר, טכנולוגיה בחילות קרביים,  לוויינים ותקשורת וטכנולוגיות בחיל תקשוב.
תלמידים שהביעו התעניינות בהשתלבות בחיל מלאו שאלון בקשה להתמיין למסלולים השונים.  המייצג התנהל באמצעות משחק טכנולוגי בסמארטפון שאותו הורידו התלמידים, כל מענה לשאלה כיוון אותם לעמדה הבאה.
רכזת גיוס והכנה לצה"ל באגף הנוער והצעירים בעירייה, דינה אזולאי, אמרה: "לראשונה תלמיד שלומד מחשבים מקבל עדיפות להתמיין לתפקיד משמעותי ומרתק. חיל התקשוב נותן מענה באוויר, בים וביבשה, הוא מהווה תקשורת בין כל החיילות בצבא משמע התלמיד יכול לעשות תפקיד קרבי, עורפי וטכנולוגי". דינה מוסיפה כי אירוע זה לא יכול היה להתקיים ללא שותפים רבים כמו מינהל החינוך ועתודה מדעית טכנולוגית במשרד החינוך.

צילום: עיריית ראשון לציון

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

צילום אור ירוק

דירוג לא מחמיא במיוחד