דף הבית / חדשות העיר / טעון בדיקה

טעון בדיקה

האם בקרוב ישונה אופן גביית אגרת השילוט מבעלי העסקים בראשון לציון?

רונן דמארי

בישיבת המועצה האחרונה, הורה ראש העיר, דב צור, לוועדת השילוט לבחון תיקון לחוק העזר העירוני בנושא שילוט לעסקים, על רקע הצעה לסדר שהגיש חבר המועצה מאיר עקיבא בנושא. בהצעה העלה עקיבא טענות של בעלי עסקים בעיר שנדרשים לשלם מס שילוט גם עבור מדבקות בגודל של 10 ס"מ בלבד, המודבקות על חלונות העסקים וביקש כי העירייה תחדול מכך לאלתר.
בהצעתו כתב עקיבא בין היתר: "בעל עסק המתקין שלט על קירותיו אין זה ראוי שישלם לעירייה מס כלשהו, שכן המבנה שייך לעסק בטאבו ואין נגיעה כלל וכלל לרשות המקומית לגבות מס. אך לדאבוני, בשנתיים האחרונות ניתנה הנחיה על ידך ועל ידי חלק "ממושמע" של חברי מועצה לגבות מס נוסף על מדבקות אשר מודבקים על חלונות בתי עסק וכדומה. הנחיה זו משבשת את דעתי, עד להיכן אתה רוצה "להכניס את הידיים הארוכות של העירייה" לכיסם של התושבים הרי גם ככה עסקים אלה בקושי שורדים. בסופו של יום בעלי העסקים חייבים לגלגל את ההוצאות כגון השילוט על הקונה צריך להפסיק לעשוק את בעלי העסקים".
עקיבא הציע כי מועצת העיר תצביע בעד ביטול המס הנגבה מבעלי עסקים אשר לא מתקינים שלט ותחזור לגבות כבעבר. קרי, העירייה תפסיק לאלתר לגבות עבור מדבקות אשר מודבקות על החלונות.
עקיבא אמר ל"גל גפן" השבוע: "בישיבת המועצה האחרונה ראש העיר קיבל את ההצעה שלי ואמר שלא יכול להיות שגובים מס על מדבקות בגודל כזה ושהנושא לא הובא לידיעתו. אני שמח שעוררתי אותו לעניין אחרי שבעלי עסקים פנו אליי בהמוניהם, הוחלט שהנושא יעבור לוועדת שילוט שתגיש למועצה תיקון לחוק ונצביע עליו לאחר שנשלח אותו למשרד הפנים ונתפטר מהצרה הזו. המון אנשים שהיו להם מדבקות של כל מיני חברות על החלונות בעסק נאלצו לשלם מס וזה ממש לא יעלה על הדעת. בעלי העסקים הפכו בשנים האחרונות לשק אגרוף של הרשויות ולא נותנים להם להתרומם, אני תקווה שהעניין יוסדר בהקדם האפשרי".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


מהעירייה נמסר בתגובה: "ראש העירייה, דב צור, הנחה את ועדת השילוט לבחון את הנושא ולהמליץ אם יש צורך בתיקון חוק העזר בנושא. יובהר כי עצם החיוב והן שיטת החיוב אושרו בעבר ע"י מועצת העיר ולאחר מכן הודיעה העירייה לבעלי העסקים על כוונתה לחייב בגין מדבקות מעל גודל של A3, ואפשרה להם להסיר המדבקות ולהימנע מחיוב באגרה".

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת שנת הלימודים (1) ברוכים הבאים בית ספר צילום דוברות עיריית בת ים

בת ים: חוזרים ללמוד עם התרגשות וחשש