דף הבית / חדשות העיר / הרוחות מתלהטות

הרוחות מתלהטות

רונן דמארי

בשבוע שעבר שיגר חבר מועצת העיר עו"ד סורין גנות, המתמודד ברשימתה של המועמדת לראשות העיר עו"ד ליאל אבן-זהר, מכתב התראה לפני הגשת תביעת לשון הרע ליו"ר ועד ההורים העירוני אבי צרף, המתמודד ברשימתו של המועמד לראשות העיר מוטי עג'מי. הרקע למכתב הוא התבטאויות של האחרון ברשת החברתית הגועשת בשבועות האחרונים ומכילה לא אחת התנצחויות בין הפעילים השונים. על פי המכתב – צרף כינה את משפחתה של המועמדת לראשות העיר בכינוי "משפחת פשע".

במכתב נאמר בין היתר: "למותר לציין את החומרה היתרה שיש ליחס לאמירות משמיצות וקיצוניות אלו, דווקא על רקע פרסום הפוסט הנ"ל, דהיינו מסע הבחירות לראשות עיריית ראשון לציון, אותו מנהלת מרשתי. עוד למותר להזכיר את הפגיעה הקשה בשמם הטוב ובמשלח ידם של מרשיי, כאשר מרשתי הנה עורכת דין ובעלים במשרד עורכי דין, ומועמדת בבחירות לראשות העיר ראשון לציון ומרשי מכהן כסמנכ"ל בחברה ביטחונית בכירה במשק הישראלי. מדובר בטענות חמורות כנגד מרשיי, המשוללות ונעדרות כל יסוד עובדתי ו/או משפטי, שכן לא תעלה על הדעת כלל השוואת משפחה כה נורמטיבית ל "ארגון פשיעה", כמשמעותו בחוק המאבק בארגוני פשיעה התשס"ג-2003!

ההשלכות לדברי הבלע שהשמעת כנגד מרשיי עצומות, לאור השם הטוב של מרשיי שנרכש אצל חלקם, במשך עשרות שנים של פעילות ציבורית וביטחונית ודווקא על רקע התמודדותך שלך במקום בכיר ברשימה מתחרה למועצת העיר".

גנות מתרה בצרף כי על פי החוק, בית המשפט רשאי לפסוק בגין כל פרסום עד 75,000 שקלים לטובת כל נפגע ללא הוכחת נזק ומציין כי ניתנת לו ארכה נוספת ואחרונה של 72 שעות לפרסום התנצלות.

מטעמו של אבי צרף, מועמד ״ראשון אחת״ בראשות מוטי עג׳מי, למועצת העיר נמסר: "ליאל אבן זהר בחרה לעלות למתקפה כדי להסיט את האש ממנה וממשפחתה, שנתפסה באירוע קשה של אלימות בחירות והשחתה של שלטים.

מר צרף פנה באופן אישי לליאל אבן זהר במהלך החג ועדכן אותה כי החליט, מיוזמתו, להסיר את הפוסטים בפייסבוק בהם תקף את משפחתה. הוא אף ביקש להתנצל בפניה במידה ונפגעה. תשובתה של ליאל הייתה כי היא אינה מקבלת את ההתנצלות והיא בוחרת בדרך של מלחמה משפטית ומתקפה. אנחנו קוראים לתושבות ותושבי ראשון לציון לשפוט מי בחר בדרך של שלום ומי בחר בדרך של מתקפה ומלחמה, רק כדי למרק את מצפונו ואת שמו שנפגע בגלל מעשיו המכוערים של בני ביתו״.

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אולי יעניין אותך גם:

מעבדת סמים צילום דוברות משטרת ישראל

עשרות ק"ג של סמים נתפסו בדירה בבת ים

תפריט נגישות