הפקחים יוצאים לשטח | גל גפן
דף הבית / חדשות העיר / הפקחים יוצאים לשטח

הפקחים יוצאים לשטח

מי ליאור

השבוע, בפעם הראשונה, הוצבו פקחים עירוניים מהחברה לבטחון בכניסות לבתי הספר העל יסודיים ובדקו בני נוער שהגיעו עם אופניים חשמליים. כזכור, 13 פקחים עירוניים עברו הכשרה וקיבלו סמכויות ממועצת העיר בהתאם לחוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות שעבר בשנה שעברה בכנסת ונכנס לתוקף לפני מספר חודשים. הפעילות תמשך כל השבוע ובכל בתי הספר העל יסודיים. בשלב הראשון תתמקד הפעילות בהסברה, בשלב הבא יינתנו התראות לבני הנוער שירכבו לא כחוק ולאחר מכן תחל אכיפה שתכלול דו"חות ואף החרמת אופניים חשמליים
ראש העירייה, דב צור, הגיע ביום הראשון לפעילות לבית הספר המעיין ואמר: "מרגע שעבר החוק, זירזנו את תהליך הכשרת הפקחים כדי להתחיל את הפעילות בשטח. משנה לשנה אנו עדים לריבוי התאונות שבהן מעורבים רוכבי אופניים ואין מנוס מהסדרת הרכיבה והפניית הרוכבים למסלולים שאינם מסכנים את הולכי הרגל ואת עצמם".
הפקחים הוכשרו להתמודד עם עבירות תעבורה המבוצעות על ידי רוכבי אופניים, אופניים חשמליים, קורקינט ממונע, אופנוע וכן הולכי רגל. החוק נועד לסייע באכיפת עבירות תעבורה המבוצעות על המדרכות לשם הגנה על הולכי הרגל. בהתאם לסמכויות החדשות שיוענקו לפקח עירוני שיוסמך לכך, הוא יוכל להורות על הפסקת העבירה, לדרוש הזדהות בפניו, לעכב את הרוכב, לרשום דו"ח ובמקרים מסוימים אף להוציא את האוויר מצמיגי האופניים או הקורקינט הממונע, ואף לתפוס או להרחיק את האופניים או הקורקינט הממונע.
בתוך כך נמסר כי העירייה מתמודדת בשנים האחרונות עם תופעת האופניים החשמליים בקרב בני נוער וצעירים. על פי הערכות מסתובבים ברחבי העיר כ-5000 זוגות אופניים חשמליים, כאשר על חלק ניכר מהם רוכבים צעירים ובני נוער.
סגן ראש העירייה, רז קינסטליך, המחזיק בתיק החברה לבטחון, הוסיף: "הכשרת המפקחים העירוניים לאכיפה של רכיבה מסוכנת על אופניים חשמליים היא אבן דרך במאבק שלנו כנגד התופעה המטרידה הזאת".


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


 

צילום: חורחה נובומינסקי

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

יום העוסים (1) צילום דוברות עיריית בת ים

לא שוכחים את העו"סים במלאכה