דף הבית / חדשות העיר / הפגנת מחאה

הפגנת מחאה

רונן דמארי

עשרות תושבים הגיעו להפגנה: מפגינים שהתמקמו בכניסה לקניון בשכונה, מחו על ההחלטה לסגור את סניף בנק הפועלים במקום, אולם לדבריהם ברצונם להעלות לתודעה הציבורית גם את מצבו של הקניון. עוד טוענים התושבים להזנחה מצד הרשות המקומית בכל הקשור לניקיון הרחובות והשטחים הציבוריים.
אחת ממובילות המחאה, ענת פנסו נפגני, אמרה ל"גל גפן": "הסיבות להפגנה הן סגירת בנק הפועלים שהוא הבנק היחידי פה שמשרת את כל תושבי מזרח העיר, כי אין בנק במזרח העיר מרחוב רוטשילד למעלה, עד השיכון אין בנקים, אין כספומט. הסניף הזה שירת את רוב התושבים האלו. בנוסף, השכונה מוזנחת בגלל חוסר רצון של העירייה לטפל בה ולטפח אותה, אם זה מבחינת גינון, תאורה, מדרכות, כבישים, אולמות לפעילות פנאי כמו שיש בכל העיר במרכז ובמערב. השכונה פשוט מטונפת כל הזמן. הקניון מוזנח בגלל שהיזם לא הוציא טופס אכלוס, אבל אכלס את בעלי העסקים, כל בעלי העסקים לא מקבלים רישיון עסק בגלל שיש למקום חריגות בנייה, אז למה נתנו בעירייה טופס 4? יש פה בעיה שבעלי העסקים מעוניינים לשפץ, אבל לא יכולים לעשות את השיפוץ כרגע. יש כאן 50,000 תושבים שמרגישים ששכחו אותם".
בפוסט נוקב בו הזמינה את התושבים להגיע ולמחות היא כתבה בין היתר: "נמאס לנו מההתייחסות של ראש העיר וכל חברי מועצת העיר לשכונה. הבנק היחיד אשר שירת את תושבי השכונה ומזרח העיר נסגר, וזה לא מפריע להם. נמאס לנו מההזנחה בכל הקשור לטיפוח השכונה. נמאס לנו מההבטחות שלא מקוימות.
נמאס לנו מהזלזול בחיי אדם והעדפת שיפוץ גן חיות על פנינו. החלטנו לא לשתוק יותר, בואו ונפעל לשינוי סדרי העדיפויות של העירייה".
בהפגנה נכח גם פעיל הציבור הוותיק בשכונה, יהודה נקיס, שאמר: "ההפגנה התקיימה עקב הבעיות שנוצרו בשיכון. יש כאן אנשים קשישים ונכים, אמרתי לציבור שאנחנו צריכים לדאוג לעצמנו. מה יישאר לנו בשיכון? הגיעו קשישים עם עגלות, מה קורה עם השכונה הזו? עד מתי? למה אנחנו צריכים לסבול? סיכמנו שביום שלישי הבא תהיה הפגנה נוספת עם אישור של המשטרה לחסימת כבישים. מדובר בבעיה לא קטנה ולא זז כלום. אני קורא לכל התושבים להגיע גם בשבוע הבא. נראה ששכחו את השכונה, אנחנו מרגישים שהפקירו אותנו. מה יקרה עם כל התושבים?".
אחד מתושבי השכונה הוסיף: "מעבר לעובדה שאני מרחם על הלקוחות הקשישים שייאלצו לנסוע עד הסניף החדש בקניון הראשונים – נגרם נזק אדיר ללקוחות. אין בכל מזרח ראשון לציון ולו סניף בנק אחד, אין מכשיר להפקדת צ'קים. בשביל למשוך כסף או להפקיד צ'ק חייבים להגיע לסניף החדש והמרוחק, או למשוך בכספומטים פרטיים עם עמלה מטורפת. בנוסף הסגירה של הבנק תוביל לפגיעה בעסקים, כיוון שהם התבססו בעיקר על תנועת לקוחות הבנק. פשוט עצוב".

מהעירייה נמסר בתגובה: "לצערנו, למחאה האותנטית על העדר שירותי בנקאות באזור הצטרפו גורמים אינטרסנטים שמנסים לצייר "הזנחה מתמשכת" בשכונה. לכל ידוע ששיכון המזרח היא אחת השכונות שנהנו מההשקעה תקציבית אדירה בשנים האחרונות. אם מדובר בהקמת מוסדות חינוך חדשים ושיפוץ מוסדות קיימים, שיפוץ כבישים ודרכים, טיפול בתשתיות מים, הקמת גנים ציבוריים ומרכזי פנאי, קהילה ונוער, סלילת שבילי אופניים, ביוב וניקוז, החלפת תאורה, גינון ופרויקטים רבים נוספים.
הקניון המדובר הינו נכס פרטי של הסוחרים- וככזה לעירייה אסור לבצע כל שיפוץ בנכס פרטי. יחד עם זאת, באמצעות חוק העזר העירוני –יש לעירייה סמכות לדרוש מבעלי הנכס לבצע שיפוץ חזית – ובמידה והדבר לא נעשה, לבצע את העבודה ולחייב אותם בעלות העבודות. באשר לסניף הבנק שנסגר, עם היוודע הדבר, העירייה פנתה אל הנהלת בנק הפועלים בבקשה להבטיח כי יינתנו שירותים לתושבי המקום. מוטי עג'מי, מ"מ וסגן ראש העירייה, פועל בעניין באופן אישי מול הנהלת הבנק ומקווה כי בקרוב ימצא פתרון".

צילום פרטי
צילום פרטי

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות