דף הבית / חדשות העיר / המספרים מדברים

המספרים מדברים

רונן דמארי

לאחר ההצלחה במכרזי שני מגרשים במתחם האלף לפני כחודש, רשמה העירייה הצלחה נוספת במכרזים לשני שטחים בטיילת חוף הים שהכניסו לקופת העירייה למעלה מ-43 מיליון ₪, כאשר מחיר המינימום של שניהם עמד על כ-22 מיליון ₪, כמעט פי שניים.

מדובר במגרש של כ-280 מ"ר בטיילת העליונה, שמחיר המינימום שלו עמד על כארבעה מיליון ₪. ההצעה הגבוהה עמדה על קצת יותר מ-11 מיליון ₪, כמעט פי שלושה ממחיר המינימום. המגרש השני, הגדול יותר, בשטח של 1,853 מ"ר, הוא מגרש מדרוני המקשר בין הטיילת העליונה לטיילת התחתונה. מחיר המינימום של מגרש זה עמד על 18 מיליון ₪ וההצעה הגבוהה מבין ארבע שהוגשו עומדת על קצת יותר מ-32 מיליון ₪. בעירייה מרוצים מאוד מהצלחת המכרז, אך מרוצים יותר מכך שמדובר במגמה המעידה על אמון המשקיעים וחברות גדולות לעבור לראשון לציון ולפתח בעיר עסקים ומסחר. ההצעות הזוכות כפופות לאישור מועצת העיר.

לפני כחודש נרשמה הצלחה בשיווק שני מגרשים גדולים במתחם האלף. חברת הנדל"ן נתיבי דור חברה לבנין ופיתוח בע"מ, חברת בת של פרשקובסקי, זכתה במגרש בשטח של 53,724 מ"ר המיועד לתעסוקה ומסחר במחיר של למעלה מ-81 מיליון ₪, כאשר מחיר המינימום להגשה במכרז היה כ-48 מיליון ₪. חברת הנדל"ן אמות השקעות בע"מ זכתה במגרש סמוך, המיועד אף הוא לתעסוקה ומסחר, בשטח של 18,946 מ"ר ובמחיר של יותר מ-30 מיליון ₪, כאשר מחיר המינימום לשיווק הקרקע בה זכתה אמות היה כמעט 19 מיליון ₪. בסך הכל הכניסה העירייה לקופתה יותר מ-110 מיליון ₪ משני המגרשים כאשר מחיר המינימום של שניהם יחד עמד על כ-67 מיליון ₪.

בסך הכל בארבעה מכרזים, הן במתחם האלף והן בטיילת, הצליחה העירייה להכניס לקופתה כ-153 מיליון ₪. בעירייה מסבירים כי הצלחות המכרזים הן פועל יוצא מאסטרטגיה ארוכת טווח שגובשה לפני כשמונה שנים, במטרה למשוך לעיר עסקים וחברות גדולות ומובילות בישראל. במסגרת זו פותחו ארבעה מתחמי תעסוקה ועסקים בשטח כולל של 8.5 מיליון מ"ר, שצפויים לשדרג עוד יותר את העיר ואיתנותה הפיננסית.

הדמיות: טוטם הדמיות

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות