דף הבית / חדשות העיר / החשדות נבדקים

החשדות נבדקים

מנכ"ל עיריית ראשון לציון חיים גליק, הורה על בדיקה מקיפה של החשדות לקבלת שוחד לכאורה בקרב גורמי הנדסה בעירייה

רונן דמארי

 

בתחקיר שפורסם לאחרונה בחדשות ערוץ 2, מתארים תושבים כיצד נדרשו לשלם לגורמים בעירייה סכומי כסף של עשרות אלפי שקלים בתמורה לקידום הטיפול בהיתרי הבנייה שלהם. לטענתם, אלו שלא שילמו זכו להתנכלות ולאיומים. בעירייה התייחסו ברצינות לטענות שהועלו בתחקיר והחליטו על בדיקה. יצוין כי בשלב זה לא ידוע על חקירת משטרה בנושא.

גורם בכיר בעירייה הסביר השבוע ל"גל גפן" כי ההתמודדות עם הסוגיה כרוכה במספר בעיות: ראשית, עד עתה לא איתרה הנהלת העירייה תושבים המוכנים לספר האם ולמי שילמו כספים על מנת לטפל בהיתרי הבנייה שלהם. בעירייה קוראים לתושבים שנדרשו לשלם שוחד לעובדי עירייה או מי מטעמם להגיע בהקדם ולמסור פרטים על כך. שנית, בעירייה משוכנעים כי העובדים שסרחו ונטלו שוחד לכאורה, צפו בכתבה ששודרה בערוץ 2 ולכן קיימת סבירות גבוהה שהם "יירדו למחתרת" ויפסיקו עם המעשים הפליליים לפחות עד יעבור זעם, או עד אשר יהיו בטוחים כי הנושא ירד מסדר היום הציבורי: "עכשיו אחרי שהכתבה פורסמה אותם עובדים, במידה וכמובן אכן עשו את הדברים הקשים המיוחסים להם, יהיו הרבה יותר זהירים ויפסיקו עם מה המעשים האלו. גם זה יקשה על התפיסה שלהם".

בעיה נוספת עליה נותנים את הדעת בעירייה היא העובדה שבמידה ותיפתח חקירה רשמית של משטרת ישראל בנושא, הרי שהעירייה לא תוכל להמשיך בבדיקה העצמאית אותה היא מבקשת לערוך כעת ולכן היא מבקשת לערוך אותה במהירות וביעילות המירבית.

בתוך כך, חברת האופוזיציה, עו"ד ליאל אבן-זהר, פנתה לראש העיר, דב צור, בבקשה לבחון אפשרות לערוך בדיקת פוליגרף לעובדים החשודים: "בנסיבות העניין ראוי שיוצע לעובדים הרלוונטיים לעבור בדיקת פוליגרף לטיהור שמם. אני מקווה כי מי שידיו נקיות לא יהסס לעבור בדיקה כאמור. בכל מקרה, יש לבחון את המצב בשטח בהצלבה מול תלונות, טפסי 4 וביקורות פיקוח ועל העירייה מוטלת החובה להחזיר את אמון הציבור ולדאוג לבדיקה מקיפה של הליכי הרישוי והפיקוח באמצעות הביקורת העירונית ובתיאום במידת הצורך , עם משטרת ישראל".

במקביל פנתה חברת המועצה למשנה ליועץ המשפטי לממשלה לעניינים פליליים, מומי למברגר ולממונה על אכיפת דיני מקרקעין במשרד המשפטים, אשר זלינגר, בבקשה לבדוק את החשדות.

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

מעבדת סמים צילום דוברות משטרת ישראל

עשרות ק"ג של סמים נתפסו בדירה בבת ים

תפריט נגישות