הוא חוזר

רונן דמארי


  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


בפרסומים הקרובים של העירייה יופיע הסמל המתאר את יסודותיה של העיר החל מהבאר הראשונה ולצידו הסלוגן "ראשון לציון- אתם במרכז". לוגו עץ האותיות, שהיה לצד סמל העיר, יירד מהפרסומים.

כזכור, הנושא עורר מחאה ציבורית שהובילה תושבים להשמיע את רצונם להחזרת הסמל המקורי, עמו הייתה מזוהה העיר מאז ומעולם.

צור אמר השבוע: "נפגשתי עם תושבים ותיקים לשיחות רבות והבנתי עד כמה הנושא מפריע להם. לא הייתה שום כוונה להצניע את הסמל ולמרות שאין שום דבר רע במיתוג עץ האותיות שהיה רלוונטי לשנת ה-130, החלטתי לתת יותר ביטוי לסמל העיר".

אחרי
אחרי
לפני
לפני

הסמל ההיסטורי של ראשון לציון נוצר בשנת 1942 לציון 60 שנה למושבה. בסמל ניתן למצוא את יסודותיה של העיר החל מהבאר הראשונה, שבחפירתה השתתפו ראשוני המייסדים והבילויים ובמציאת המים שהייתה המקור להקמת המפעל ההתיישבותי במקום. בסמל מופיעים ענפי החקלאות שהוו מקור הפרנסה העיקרי של תושבי המושבה במשך שנים רבות. הגפן ואשכול הענבים הנם עדות לגידולי הכרמים ותעשיית היין שהתפתחה והתבססה בראשון-לציון. בצידו האחר של הסמל מופיע עץ הדר ופירותיו המוזהבים. צבעי הסמל עוטפים אותו בכתום התפוז והירוק גם הם עדות לגידולי החקלאות של המושבה. ברקע הסמל בנייני התעשייה ועשן מיתמר מארובותיהם, המסמלים את התעשייה בעיר.

בלוגו עץ האותיות שעוצב לרגל חגיגות 130 לעיר מופיע עץ ההדר כפי שקיים בסמל העיר. העץ מבטא את צמיחת המושבה עד לכדי עיר גדולה בישראל. ענפי העץ הם כאמור אותיות עבריות, המרכיבות את המילה "ראשון לציון", ומייצגות את המושבה הראשונה שבה נלמדה השפה העברית. מאז ציון 130 למושבה ראשון לציון נעשו מספר שינויים עיצוביים שנועדו להבליט את הסמל ההיסטורי על פני הלוגו.

 

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

חוגגים לזוהר בלום

"הרגשתי את האהבה והתמיכה"