דף הבית / חדשות העיר / "האהבה תנצח"

"האהבה תנצח"

רונן דמארי

הצעדה במצעד הגאווה בעיר, צפויה להתחיל בשעה עשר וחצי בבוקר בסקייט פארק בעיר כאשר בשעה 12:30 אמור להתקיים האירוע המרכזי ברחבת העירייה. במסגרת ההכנות לאירוע הונף דגל הגאווה לצד דגל ישראל ברחבת העירייה.

לצד היערכות הגורמים העירוניים הפועלים למען הצלחת האירוע בשבועות האחרונים, פורסמו פשקווילים ברחבי העיר הקוראים לבטל את האירוע.

בכותרת הפשקווילים נכתב: "ראשון לתועבה"

"ראשון לתועבה" זעקה הכותרת בגדול, "עיריית ראשון לציון הכריזה מלחמה נגד השבת והקדושה וזוממת להפוך את העיר למוקד טומאה ותועבה להחטאת המונים. עתה הוסיפו "שבע" על חטאותיכם, בהבערת אש הפריצות במצעד התועבה בפרהסיה ברחובות העיר במימון עיריית ראשון לציון". המודעות חתומות על ידי "ועד בתי הכנסת, רבני העיר ראשון לציון, מרכז מוסדות התורה".

בעקבות פרסום הפשקווילים, חוששים רבים בראשון לציון כי המצעד בראשון לציון יגלוש לפסים אלימים וישלהב קיצונים לבצע מעשים חמורים.

גורם רשמי לא לקח אחריות על פרסום המודעות הבוטות, אולם ישנם נבחרי ציבור שממשיכים לומר בקול ברור כי יש לעשות הכל על מנת שהמצעד לא יתקיים בעיר. אחד מהם הוא חבר המועצה, מאיר עקיבא, שפנה לראש העיר דב צור בנושא ומנהל דוח שיח מתמיד ברשת החברתית עם פעילים ותושבים המבקרים אותו על השקפתו.

אחד הפעילים הבולטים בקהילה הגאה בראשון לציון, שחר נחמן הדר, ניסה להרגיע את הרוחות וקרא לכבד את נטיות הזולת: "אלו שאמורים לייצג את האמת ואת כל הטוב שבעולם עושים הפוך ומסיתים בצורה חמורה, מפיצים שנאה ורחוקים שנות אור מ 'ואהבת לרעך כמוך' ובשל כך כבר קם לו רוצח שפל ובשם הדת רצח את שירה בנקי ז"ל והדם על הידיים שלכם. עליכם שקוראים לנו תועבה ומטיפים לשינאה ולהט"בופוביה, אם אכן עומדים מאחורי הפצת המודעות הללו רבני העיר וועד בתי הכנסת, הרי שזה שימוש בכספי ציבור ואני קורא לרשויות החוק לחקור את הנושא ולמצות את הדין עם העבריינים. אנחנו נמשיך להפיץ אור גדול שיכבה את החושך שלכם והאהבה תנצח. אני קורא לכל תושבי העיר להצטרף אלינו ביום שישי וביחד ננצח".

מהעירייה נמסר בתגובה: "אין סכנה גדולה יותר במדינת ישראל ולציונות מקיטוב פנימי, חוסר סובלנות ומחסור חמור בערך המקודש "ואהבת לרעך כמוך". ראשון לציון תמשיך להיות עיר פתוחה, סובלנית וליברלית לכל הבאים בשעריה והמתגוררים בגבולותיה".

 

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

פתיחת סניף מקס סטוק בת ים. תמונה 2. קרדיט צילום- אוריה ברגיל

בת ים: תתחדשי בסניף חדש וגדול של מקס סטוק

תפריט נגישות