דף הבית / חדשות העיר / "דברו נקי"

"דברו נקי"

מי ליאור

בסוף כל ריב, המעורבים יוצאים עם הרגשה רעה. לא משנה מי צודק, מי התחיל או מה נאמר. ההרגשה גרועה לכל הצדדים. ולמרות זאת, אנשים רבים ומסתכסכים זה עם זה בתדירות גבוהה, אבל לא מייחסים לכך חשיבות.  המחלקה לעבודה סוציאלית בקהילה בעיריית ראשון לציון מציינת את שבוע הדיבור החדש ומזמינה את הציבור למרכז הגישור הקהילתי שם יוצגו האפשרויות לניהול וליישוב סכסוכים במסגרת הקהילה וכן יוצעו לתושבים כלים מעשיים לפתרון ריבים בדרך בונה, באמצעות גישור ויצירת דיאלוג. השירות לרווחת התושבים וללא עלות.
"אנשים רבים ודקה אחרי הריב הם מאוכזבים מעצמם, שונאים את מה שיוצא להם מהפה, מתחרטים על הזעם או ההתפרצות" מסבירה נעמי אחימור, ראש המנהל לשילוב חברתי "רובם יגידו שלו רק היו יכולים – היו מחזירים את הגלגל לאחור. לעומת זאת, החוויה של תהליך הגישור מעודדת דיאלוג ומלווה בתחושות חיוביות – שהקדישו לי את מלוא תשומת הלב, שהקשיבו לי, שהתייחסו לשני הצדדים באופן שווה ומבלי שאחד מהצדדים יחוש פחד, עלבון, או הקנטה".
באמצעות מרכז גישור קהילתי מקווה העירייה לעודד חיי קהילה טובים יותר ולהתגבר על סכסוכים בדרך בונה ומכבדת, מבלי להגיע לבית משפט וללא כל עלות. המרכז ימשיך לפעול באופן שוטף לטובת התושבים לאורך כל השנה.
במסגרת שבוע הדיבור החדש התקיימו ויתקיימו בראשון לציון מגוון אירועים ביניהם: מתנדבים ילמדו את שפת הגישור בבתי הספר, יתקיימו מפגשים בין תלמידים לאזרחים ותיקים ואלו יתנו להם שיעור בגישור, יתורגלו טכניקות גישוריות ועוד.
מ"מ ראש העירייה ומחזיק תיק הרווחה, מוטי עג'מי, אמר: "אנו מזמינים את התושבים להגיע, לשתף, להתמודד ובעיקר לדבר".
עוד נמסר כי מחלקת קהילה במינהל לשילוב חברתי, מרכז זכויות נשים עירוני במשרד לקידום מעמד הנשים ועמותת מכוונים מעלה, יזמו את פרויקט "מתגשרים יחד" המציע סיוע ביישוב סכסוכים בהסכמה בין בני זוג ושם דגש על התהליך ועל התקשורת הבין אישית.

קבוצת מנהיגות של מגשרים בראשון לציון
צילום: עיריית ראשון לציון

  יש לכם תלונה דחופה או משהו שחשוב לטפל בו? פנו למייל האדום של "גל גפן" Joffe.dana@gmail.com


אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל joffe.dana@gmail.com

אולי יעניין אותך גם:

חוגגים לזוהר בלום

"הרגשתי את האהבה והתמיכה"