"אמץ אתר"

מי ליאור

מוזיאון ראשון לציון בשיתוף המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ואגף החינוך העל יסודי בעיר, הציעו את המיזם "אמץ אתר" לחטיבות העליונות במסגרת מעורבות חברתית והתפתחות אישית ולרגל חגיגות 70 למדינה. כמו בכל שנה, התלמידים בחטיבות העליונות נוטלים חלק במיזם התנדבותי כיתתי, במקביל לשעות המעורבות החברתית האישית של כל אחד מהם.

כאמור, השנה הוצע המיזם "אמץ אתר" בו נחשפו התלמידים לערכי שימור ומורשת, ולמדו על אירועים משמעותיים שהתרחשו בראשל"צ בעשור הראשון של המדינה. צוות המוזיאון העביר לתלמידים רשימה של אתרים היסטוריים במגמה שכל קבוצה מתוך שני המקיפים, גימנסיה הריאלית (מקיף א') ועמית עמל, שיצגו במיזם את בית ספרם, יאמצו אתר ויכינו תיק תיעוד משלהם. מבין רשימת האתרים ההיסטוריים בחרה כיתה במקיף א' הגימנסיה הריאלית את בית העם ותלמידי מקיף ג' את בית קנר. התלמידים שעבדו על פי הכללים שנקבעו מראש נדרשו לראיונות אישיים עם ותיקים, איתור תצלומים, מפות ומסמכים שונים ועל פי הנחיית צוות המוזיאון, הכינו תיק תיעוד שלדברי המנחים לא היה מבייש אדריכל שימור מקצועי.

מנהלת המוזיאון, נאוה קסלר: "נוכח חשיבות העיסוק במיזם "אמץ אתר" ותרומתו לתלמידי הדור הצעיר, נשמח להמשיך ולשתף פעולה עם שאר בתי הספר העל יסודיים בעיר ולתעד את עברה של ראשל"צ תוך למידה והשקעה יצירתית, המתבססת על המקור והמטענים הרגשיים של העוסקים במיזם".

צילום: באדיבות המוזיאון

אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המגיעים לידינו .אם זיהיתם בפרסומנו צילום אשר יש לכם זכויות בו , אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות המייל [email protected]

אולי יעניין אותך גם:

מעבדת סמים צילום דוברות משטרת ישראל

עשרות ק"ג של סמים נתפסו בדירה בבת ים

תפריט נגישות